Proboštovští v překole pohárové soutěže vyřadili divizní Neratovice a i na „Vanďák" se chtěli vytáhnout. V první půli byli hostům téměř vyrovnaným soupeřem. Ve 14. minutě se 
z protiútoku prosadil tváří v tvář Porcalovi Blažek. Vedení domácí udrželi čtvrt hodiny, střelou na zadní tyč srovnal Richter.

Po obrátce Varnsdorf svěřence kouče Miroslava Janoty tlačil, dlouho se ale nemohl trefit do černého. Proboštovu několikrát pomohla branková konstrukce, až deset minut před koncem dal vítězný gól zblízka Daníček. „Bylo to klasické pohárové utkání, ve kterém náš soupeř skoro celý zápas bránil. Druhou půli jsme domácí pořádně mačkali a bylo otázkou času, kdy ten gól přijde," pravil střelec vítězné trefy hostů z Varnsdorfu.

Výhru favorita a postup do dalšího kola potvrdil v závěrečné minutě Durdević. Překvapení se tak nekonalo, Varnsdorfští se ale v Proboštově trápili. „Měli jsme dát více branek, domácí několikrát zachránila tyč. Utkání jsme si tímto sami více ztížili a zkomplikovali. Jsme rádi, že se nikdo nezranil, protože některé zákroky byly na pováženou. Ale tak to prostě v těchto prvních kolech je. Každopádně pro nás je důležitější první ligové kolo, v neděli proti Pardubicím, kdy doufáme, že nás přijde podpořit hodně našich fanoušků," dodal varnsdorfský obránce Petr Zieris.

TJ Proboštov – FK Varnsdorf 1:3 (1:1)
B: 14. Blažek – 30. Richter, 79. Daníček, 90. Durdević. Rozhodčí: Severýn – Černý, Opočenský. Diváci: 600.
FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Čurgali, Filip – Rys, Richter (86. Novotný), Zbrožek, Daníček , Knejzlík – Fotr (62. Beneš), Durdević.