Letos to byl jeden z nejvydařenějších zápasů. Na Městský stadion dorazily přes čtyři stovky diváků, soupeřem domácího výběru byla stará garda Bohemians 1905 vedená na hřišti Antonínem Panenkou a z lavičky Karolem Dobiašem.

„Bývalí hráči Pelikánu opět ukázali, co pro ně působení v tomto klubu znamenalo, a svoji velmi početnou účastí ukázali, kde nechali kus svého fotbalového srdce a krásných vzpomínek. K důstojné oslavě přispěla i účast staré gardy Bohemians. Utkání se hrálo v přátelském duchu za početné účasti děčínských fotbalových fandů. To jen dokazuje, že velký fotbal v Děčíně prostě lidem chybí. A na své Pelikány nezapomněli,“ zdůraznil Martin Pulpit, bývalý trenér děčínského klubu.

Utkání nakonec skončilo smírně 2:2, hráči si ho pochvalovali. „Byl to super zápas. Je to krásná akce. A byla výjimečná. Sešlo se hodně kluků, bylo tu i staré vedení klubu v čele s Petrem Pelikánem nebo legendárním masérem Mílou Vídeňským. Já jsem si to užil,“ pochvaloval si děčínský rodák Petr Voříšek.

K dobré pohodě přispěl i tým Klokanů. „Sehnat takového soupeře, to je pecka. To víte, čím jsme starší, tím musíme hledat ve vodách, kde se pohybují staré gardy,“ usmíval se Voříšek.

Samotným zápasem vše nekončilo, oba týmy spolu ještě poseděly u dobrého jídla a pití. „Proběhla slavnostní večeře u Kocandy. Poděkování patří Mílovi Vídeňskému, který akci pomocí médií parádně propagoval. Všichni se už těšíme na příští rok, kdy přiletíme znovu tam, kde to před dvaceti lety zbytečně skončilo. Ale na druhou stranu něco neuvěřitelného a fotbalově krásného začalo. Jsem hrdý na to, že jsem mohl trénovat a ještě vlastně trénuji takový tým,“ vyzdvihl Pulpit. „Pevně věřím, že naše tradice ještě dlouho potrvá,“ doplnil vše Voříšek.

Pelikán Děčín – Bohemians 1905 stará garda 2:2 (2:1)

Branky Děčín: Filinger, Šimek. Diváci: 450.

Pelikán, I. poločas: Kostelník, Plucha, Kargl, Hanzálius, Šmalcl, Čížek, Paták, Hertl, Šimek, Filinger, Dornbach
II. poločas: Allert, Žebro, Hanzálius, Voříšek, Ludvík, Novák, Michal Vašák Míra Vašák, Koranda, Majstorovič, Galbavý. Střídali: Erneker, Chýle, Pulpit

Bohemians: Šimon, Mojžíš, Prokeš, Vl. Hruška, Myslivec, Jiráň, Panenka, Nikl, Hartig, Slunéčko, Škoda