Česká divize dorostenců míří do svého finiše, do konce sezony zbývá poslední kolo.

Ve skupině B naplno bodoval Varnsdorf, který doma dvakrát porazil Českou Lípu. Starší dorost i díky hattricku Křivohlavého a parádnímu výkonu brankáře Vaňáka vyhrálo 5:2 a získalo padesátý bod.

„Mohlo to být ale naopak. My jsme své šance využili, zatímco hosté naráželi na skvěle chytajícího Martina Vaňáka, který chytil i dvě penalty! Domácí loučení s povedenou sezonou u hráči ročníku 2000 se tak výsledkově podařilo,“ zhodnotil vše trenér Vlastimil Chod.

„Zápas jsme měli vyhrát rozdílem tří branek, ale naše špatná koncovka a dvě neproměněné penalty nás stály tři body. Hra špatná nebyla, ale na krásu se nehraje,“ posteskl si kouč České Lípy Dušan Ješeta.

Výsledkový posun prokázali mladší dorostenci Varnsdorfu, když Českou Lípu porazili jasně 6:0. A svému soupeři se přiblížilo na jeden bod.

„Kluci během jarní části sezony udělali velký posun a jsme rádi, že jsme to v posledním domácím utkání jen potvrdili! Od první do poslední minuty jsme byli lepším týmem, výsledek mohl být i dvojciferný. Všichni zaslouží velkou pochvalu a vyzdvihnu dnešní hattrick Jakuba Jetmara, který ho dokázal vsítit za devět minut. A také naše čisté konto, které je pro nás rovněž důležité,“ pochvaloval si Vlastimil Chod.

Poslední kolo sehraje Varnsdorf v Děčíně proti tamnímu Junioru. A bude papírovým favoritem. Děčínští mladíci naposledy nestačili v Sokolově na tamní rezervu. Starší dorost prohrál 1:13, mladší 1:5.