Ale hned první zápas jim zadělal na problémy. Severočeši prohráli na půdě předposledních Vítkovic 0:1. A poslední tři týmy tabulky se jim přiblížili doslova na dostřel.

Úvodní půle přinesla jedinou branku v zápase. V 35. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkující Žondra. Hosté byli málo nebezpeční.. „První poločas jasně ukázal, že ještě nejsme v zápasovém zatížení. V tu dobu jsme byli na hřišti v útočné fázi málo nebezpeční, připadalo mi to, jako by kluci najednou přišli na velké hřiště z těch přípravných zápasů na umělkách, které nejsou vždy dost velké,“ zalitoval trenér Zdenko Frťala.

Po změně stran se Varnsdorf zvedl a dostal domácí pod tlak. „A ve druhé půli, když jsme na domácí vyvíjeli enormní tlak, tak nám chyběla větší kreativita ve finální fázi. Dobývali jsme to vysokými centry a tam jsme moc šancí neměli. Přesto jsme si vypracovali některé stoprocentní šance, jenže ty jsme neproměnili,“ mávl Frťala rukou.

Tři důležité body tak zůstaly ve Vítkovicích. „Byl to velice těžký soupeř, který určitě vyplave z těch záchranářských vod. Navíc má nějaké zápasy k dobru. Já si ale také moc vážím toho, jak tyhle tři body kluci vydřeli,“ pochvaloval si domácí trenér Ludevít Grmela.

„Tohle byl zápas na to, abychom nějaké body uhráli,“ měl jasno Zdenko Frťala.

Tento týden bude pro fotbalisty Varnsdorfu velmi nabitý. Už ve středu 4. dubna se od 17 hodin představí v rámci dohrávky na půdě Českých Budějovic. V neděli 8. dubna pak hostí pro změnu na domácí půdě od 16.30 pražskou Olympii.

MFK Vítkovice – FK Varnsdorf 1:0 (1:0)

B: 35. Žondra. R: Ginzel – Vodrážka, Novák. ŽK: Mikula, Dramé, Twardzik, Mišinský, Žondra, Chmiel – Kozma. Diváci: 439.

Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Zieris, Kouřil, Chlumecký – Rudnytskyy, Kozma, Durdević, Bláha (62. Barac), Dordić (78. Kocourek) – Šup (57. Klobása)