„Zápas se mi hodnotí velmi špatně. Měli jsme to dobře rozehrané, ale vydrželi hrát pouze hodinu. Pak se začala projevovat únava a z toho pramenící chyby," kroutil hlavou zklamaný trenér Modré Josef Rákosník.

Přitom do utkání vlétla lépe právě Modrá. Po pěkné akci tria Veselý Socha Sýkora poslední jmenovaný střelou k tyči nedal Boučkovi šanci. „Zbytek poločasu měli domácí územní převahu, ale do žádné velké šance jsme je nepustili. Naopak pěknou příležitost měl Podolský, ale jeho střelu žatečtí obránci zastavili," vzpomínal Rákosník.

I do druhého dějství vstoupila Jiskra excelentně. Socha totiž využil zaváhání obrany a brankáře a míč se podruhé třepotal v domácí síti. Pak však Žatec díky střídání oživil hru a předvedl nevídaný obrat. V 69. minutě zahrával roh a ve skrumáži se nejlépe zorientoval Tomáš Hynek 1:2. O minutu později zatáhl po levé straně balon Sýs, na centr si nejlépe naběhl Bešík 2:2. Modrá v tu chvíli zkolabovala a Žatec toho dokonale využil. V osmi minutách dokonale otočil zápas. V 76. minutě totiž Hassman rozehrál standardní situaci takřka z rohu a balon umístil přesně na hlavu Antonína Hynka 3:2.

Závěrečný tlak, kdy se do žateckého vápna přesunul i Kratochvíl Modré, spásu nepřinesl.

„Zase jsme propadli při bránění standardních situací. Musíme na tom na tréninku zapracovat, ale to by hráči museli na tréninku být. Několik z nich má značný tréninkový výpadek, někteří zase museli hrát se zraněním nebo s nemocí. Zatímco domácí během druhé půle nasadili celkem pět čerstvých hráčů podobné kvality, tak u nás to za současné situace prostě není možné. Stále si myslím, že na krajský přebor máme v podstatě úzký kádr. Minimálně dva nebo tři hráči nám tady chybí. Zvýšila by se tréninková účast, ale také možnost reakce během samotného utkání," má jasno Rákosník.

FK Slavoj Žatec - Jiskra Modrá 2:3 (1:0)

Branky: 69. T. Hynek, 70. Bešík, 76. A. Hynek - 6. Sýkora, 53. Socha. R: Barva. ŽK: F. Klinec, A. Hynek, Wiesinger, Malý - Veselý, Fišer. Diváci: 150.

Modrá: Kratochvíl - Štěrba, Podolský, Pazdera, Fišer - Kudrna, A. Čapek, Žák, Veselý - Socha, Sýkora (80. Šotola).