Tohle byl zápas, který tak trochu rozhodoval o osudu Modré 
v krajském přeboru. Vítězství 2:1 Jiskře dodalo v boji 
o záchranu novou naději.

Tři body totiž tým z Děčínska, který je čtrnáctý, dostal na tříbodový dostřel právě od Chomutova a Postoloprt. „Určitě to byla zasloužená výhra. Rozhodně jsme nehráli žádný extra fotbal. Ale domácí byli 
o dost horší než my a prakticky neškodní," hodnotil utkání moderský kouč Josef Rákosník.

Zápas tak trochu naznačil, že na sebe narazily týmy, kterým se moc nedaří. „My jsme bránili a domácí se 
v útoku nemohli prosadit," podotkl Rákosník. Po obrovské šanci Podolského, který po rohu hlavičkoval do tyče, šli hosté přeci jen do vedení. Demčenko vystihl špatnou přihrávku na brankáře a vše potrestal první brankou. „Pak měl ještě dvě obrovské šance Kříž. Ale nedal," litoval hostující trenér.

Po příchodu z kabin udeřila Modrá po čtyřech minutách, kdy domácí brankář neudržel slabou střelu Podolského. „Pak se do hry vložili rozhodčí. Mávaly se neexistující ofsajdy, otáčely a nebo se rovnou vymýšlely fauly. Po jednom takovém domácí z nepřímého kopu snížili," pravil nasupeně Rákosník.

Chomutov pak otevřel hru, ale vyrovnání se nedočkal. „My jsme mohli vedení navýšit a dodat si klid. Vrcholem byla šance Horyny, který netrefil prázdnou branku," kroutil hlavou trenér hostí.

„Rozhodčí nás neskutečně řezali a je neskutečné, co si v přítomnosti videí vůbec dovolí. Ale můžeme si za to sami, měli jsme proměnit šance," dodal Rákosník.

Lokomotiva Chomutov – Jiskra Modrá 1:2 (0:1)
B: Andrš – Demčenko, Podolský. R: Prágl. ŽK: 1:7. Diváci: 80.
Modrá: Kratochvíl – Horyna, Podolský, Pazdera, M. Fejfar – Veselý, Čapek, Žák, Šotola (65. Fišer) – Demčenko, Kříž.