Fotbalový Městský stadion v Děčíně se po letních povodních dostává opět do formy. V současné době na něm specializovaná firma položila nový umělý trávník, stále se však čeká na opravu kabin a zázemí celého areálu. „V současné době  již došlo k odstanění starého a položení nového koberce," uvedl jednatel FK Junior Děčín Miroslav Tyl.

Oprava děčínského fotbalového stadionu měla vyjít až na devět miliónů korun. Na hřišti byly v červnu dva metry vody, v kabinách a ostatních prostorách byla voda až po strop. „Došlo proto kompletně k odstranění veškeré omítky. Důležité bylo vyschnutí veškerých prostor, což se během léta podařilo. Teď probíhájí stavební práce, které uvedou kabiny a tribunu do původního stavu, včetně opravy elektroinstalace, nátěrů, fasád a ostatního zařízení," prozradil vedoucí týmu, pro který je Městský stadion domovským stánkem.

Po opadnutí vody zůstalo na hrací ploše několik centimetrů kontaminovaného bláta. O výměně vrchního travnatého povrchu, včetně zásypů, nebylo pochyb. „Bude zbývat ještě zasypání povrchu pískem a granulátem. Na plochu je položen nejnovější povrch značky JUTA Champion určený pro profi hřiště. Při pokládce nového povrchu byla velice pečlivě provedena kontrola podkladové části hřiště. Výrobce by chtěl podstoupit hřiště certifikací odborné komise UEFA. To představuje velice přísné měření rovinatosti hřiště, odskoku a valivosti míče," prozradil Miroslav Tyl.

Fotbalové soutěže skončily a blíží se zimní příprava. Na Městském stadionu se připravuje hned několik fotbalových týmů a to nejen z okresu. „Pokud nám bude přát počasí, hřiště bude do dvou týdnů hotové. Kabiny a ostatní prostory by měly být připraveni do konce ledna. My bychom rádi zahájili přípravu 20. ledna, po nás budou následovat ostatní kluby," pevně věří jednatel děčínského Junioru.

Ohroženy by tak neměly být ani dva tradiční turnaje, které bude v lednu hostit právě Městský stadion. „Připravujeme opět dva turnaje. Tím prvním je O pohár města Děčína, který je určený pro celky krajských soutěží a měl by začít 25. ledna. Druhý turnaj, kde budou startovat celky z I. B třídy a okresního přeboru, začne o týden později," konstatoval Miroslav Tyl.

Na umělou trávu se jistě těší i samotní fotbalisté děčínského Junioru, kteří museli odehrát domácí zápasy na přírodním trávníku v Březinách. „Není tajemstvím, že naše umělka pro nás byla velkou výhodou. V Březinách nám vyšli vstříc. Trénovat a hrát na domovském stadionu je však něco jiného. Naše špatné podzimní výsledky však stály hlavně na velké hráčské krizi," dodal Tyl.