Druhé vítězství přidal v posledním letošním kole, kdy doma v Heřmanicích udolal Čáslav 2:1. „Pro nás velmi důležité utkání jsme zvládli. V prvním poločase jsme byli lepším týmem a odměnou nám byly dvě krásné branky. Ve druhé části hosté přidali na aktivitě, vstřelili kontaktní branku a bojovalo se o body až do samotného konce,“ hodnotil utkání trenér Vlastimil Chod.

Varnsdorf se ve druhém poločase spíše bránil, v závěru měl i velké štěstí. „Mrzet nás mohou dvě veliké nevyužité příležitosti, naopak štěstí jsme měli v posledních vteřinách, když rána hostujícího hráče orazítkovala břevno naší branky. S výsledkem jsme spokojeni, hráči měli touhu zvítězit,“ dodal spokojený Chod.

Jeho tým tak v souboji dvou posledních týmů uspěl. Čáslav je bez bodu poslední, Varnsdorf přezimuje na předposledním místě. Na dva body se ale přiblížil Náchodu. „Máme dvě vítězství, v několika zápasech jsme prohráli těsně. Naopak bodovat v zápasech proti Spartě, Jablonci nebo Liberci bylo stejně tak možné jako utopit rybu,“ dodal s úsměvem.

Naopak starší dorostenci zakončili podzimní část bez jediného bodu. Přitom utkání s Čáslaví měli dobře rozehrané, ještě v 73. minutě vedli 2:1. Ale hosté utkání otočili, a domácím tak po patnácté v sezoně zbyly oči pro pláč.

U týmu navíc skončil trenér Roman Moravčík. „Bylo to hlavně z časových důvodů. Nešlo to už skloubit s prací. O novém trenérovi teprve jednáme,“ přiznal šéftrenér varnsdorfské mládeže Pavel Hradiský.

Ten se také ohlédl za varnsdorfským půlrokem v dorostenecké lize. „Šli jsme vlastně s kůží na trh. Realita je pro nás taková, jaká je. Na druhou stranu ze špatných výsledků rozhodně neděláme vědu. Některé zápasy nebyly vůbec špatné, byla tam řada těsných porážek. Přinejhorším spadneme. Osobně si myslím, že divize bude pro naše dorosty naprosto ideální. Na druhou stranu registrujeme zájem o některé jednotlivce. A to nás těší. Do budoucna se chceme soustředit hlavně na žáky. Na dorost nám bude stačit divize,“ dodal na závěr.