Od začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem a brzo se místní fanoušci mohli dohadovat, kolik branek vlastně jejich Jiskra neškodnému nováčkovi nadělí. „Skóre je vlastně naší reakcí na kvalitu soupeře. Viděl jsem Křešice v Jílovém, tam první poločas nehrály dobře, ale po změně stran dotahovaly. My jsme neponechali nic náhodě a vysokým vítězstvím máme velmi aktivní skóre. Navíc si hráči dodali potřebné sebevědomí. Svůj účel to splnilo i po psychické stránce,“ nechal se slyšet spokojený trenér Jiskry Modré Petr Fridrich.

Celkem se trefilo šest hráčů, čtyři branky zaznamenal Tomáš Fichtner. „Jsem za to rád, těžil jsem ze skvělých přihrávek od spoluhráčů. Bylo to zvláštní utkání, rozhodčí to raději deset minut před koncem ukončil,“ poznamenal střelec Jiskry.

Svalové problémy tížily kapitána a tahouna Modré Antonína Čapka, který raději vystřídal. „Tondu to trochu zlobilo před zápasem, když si řekl za stavu 7:0 o střídání, raději jsem ho stáhl, aby si odpočinul. Potřebujeme, aby byl fit na další zápas,“ vysvětlil Fridrich.

V dalším kole přivítá Modrá na svém hřišti Milešov, který v tabulce přeskočila. „Překvapilo mne, že Milešov prohrál s Rumburkem. Ale takový je fotbal a my jsme ve výhodě,“ dodal Fridrich.

JISKRA MODRÁ - KŘEŠICE 12:0

Branky: Fichtner 4, Podolský 3, Novák 2, Růžička, Černý, Andok. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 5:0.

Modrá: Kratochvíl – Klínský, Novák, Aug. Čapek, Černý (50. Andok) – Podolský, Kosejk – Hoffman, Růžička, Fichtner – Ant. Čapek.