Okresní derby mezi Rumburkem a Českou Kamenicí mělo mít v domácím celku mírného favorita. Ten ale zklamal, hosté vyhráli zaslouženě 3:0.

„S výsledkem panuje absolutní spokojenost. Potěšil mě i výkon, hráčům je potřeba poděkovat. Věděli jsme, že tu můžeme jenom získat," pravil spokojený trenér České Kamenice Pavel Mokráček.

To jeho protějšek Jaroslav Červinka musel přijmout třetí porážku v řadě. „Dnes jsme předvedli asi nejhorší výkon. Přísnější měřítko snesou pouze tři hráči a to je málo," hlesl.

Domácí hráli dobře prvních patnáct minut. Po půl hodině hry ale udeřilo na druhé straně. Celou akci založil Mach, Chmelík nastřelil břevno a pohotový Hodač míč dorazil za Dvořáka.

Po změně stran domácím nelze upřít snahu, ale hra se jim nedařila. „Naši kluci hráli kompaktně, Chmelík navíc přidal dvě gólové parády. Nejprve si všiml vyběhnutého brankáře a skoro z půlky ho přehodil. Pak se uvolnil přes tři hráče a parádní střelou domácí dorazil. Ale abych ho jen nechválil, do defenzivy to byl náš nejslabší hráč," usmíval se Mokráček.

Zatímco hosté vydolovali na jaře už devět bodů, domácí mají rozhodně o čem přemýšlet. „Soupeři mohu k jeho zaslouženému vítězství pogratulovat," dodal Červinka. Oba celky aktuálně dělí pouhé dva body.

FK Rumburk – FK Česká Kamenice 0:3 (0:1)
B: Chmelík 2, Hodač. R: Zavadil. ŽK: 2:3, 60 diváků.
Rumburk: Dvořák – Matulík, Zima, Pokorný, Stodola – Trégr, Šott, Hejl, Stankovič – Hehonský (60. Demeter), Chlada.
Č. Kamenice: M. Vaněk – P. Vaněk, Tschakert, Louda, Mysliveček – Šimek (87. Marek), Mach, Chmelík, P. Kozelek (89. J. Kozelek) – Hodač, Černý.