„Utkání jsme zahájili hodně nervózně. Hráči kazili přihrávky a vázla kombinace. Naráželi jsme na houževnatou obranu a těžko se dostávali do zakončení," přiznal vedoucí Miroslav Tyl.

„Hlavně v prvním poločase byl k vidění oboustranně ofenzivní fotbal. Herní projev obou mužstev byl slušný, diváci viděli tři branky a řadu dalších vyložených šancí," přiblížil asistent kouče Jiskry Miroslav Hlaváček.

Na konci poločasu začaly padat i góly. Nejprve chyboval v rozehrávce Folprecht a Maturkanič jeho minelu potrestal. Za tři minuty však Timofij trefil břevno a Murdych pohotově vrátil míč do branky. Pak ale přišel na řadu další nedůraz domácí souboru a Borovec poslal hosty znovu do vedení.

„Po změně stran byli kluci hodně aktivní a hnali se za vyrovnáním. Gaher trefil tyč, následně ve velké šanci minul Hadrava," litoval Tyl. Junior pak přežil těžký okamžik, kdy Borovec zahodil pokutový kop. „Trestuhodně přestřelil. Byla to škoda, kdyby penaltu proměnil, asi bychom brali všechny tři body," mrzelo Hlaváčka.

V 77. minutě se Děčín dočkal vyrovnání, kdy Gaher využil pěknou přihrávku Murdycha. „Chtěli jsme vyhrát, ale hosté už to dobře ubránili. Bohužel v penaltách byli úspěšnější," mrzelo Tyla.

„Jsme rádi, že jsme získali dva body z Děčína, ale k vítězství jsme měli blíže, je to škoda. Jinak jsme se startem sezony spokojení, naše výkony jsou lepší než loni," pochvaluje si Hlaváček.

Junior je tak se ziskem tří bodů až dvanáctý. V dalším kole se představí na hřišti Mojžíře.

Junior Děčín – V. Březno 2:2 (1:2) – na PK 4:5

B: 41. Murdych, 77. Gaher – 38. Maturkanič, 43. Borovec. R: Matas. ŽK: Šmalcl, Gaher, Folprecht, Bílek – Maturkanič, Ondrka. Diváci: 50.

J. Děčín: Smutný – Doubek, Folprecht, Horáček (46. Vait),Timofij – Šmalcl, Gaher, Michalec, Hadrava (86. Kolář) – Murdych, Bílek.