Zimní fotbalový turnaj O pohár města Děčína stáhl svou oponu.

A poslední tři zápasy dohromady přinesly 24 branek. Už ve čtvrtek remizoval divizní Vilémov s teplickým dorostem 4:4, což Vilémovu stačilo na celkové prvenství. Naopak Teplice musely čekat na víkendové zápasy. Pořádajícímu Junioru Děčín stačilo ke druhému místu porazit TJ Doksy. A začátek utkání začal dobře, ovšem dvě velké šance Betyár zahodil. Pak však udeřily Doksy a dostaly se do vedení. „Začátek utkání nebyl špatný, ale od první inkasované branky jsme úplně odpadli. Kluci hráli opravdu špatně, neefektivně. Nedalo se na to dívat,“ zklamaně pravil trenér Junioru Pavel Horáček. Doksy pak do poločasu přidaly další dvě branky a vedly tak 3:0!

Jenže po změně stran Junior zahájil střelecké dostihy. „V kabině jsme trochu zvedli hlas a přeskupili sestavu,“ uvedl Horáček. V 61. minutě dal první branku Bárta, chybu obrany využil Betyár, ovšem zanedlouho vstřelil čtvrtou branku soupeře Cenger. Kříženou střelou však na 3:4 snížil Murdych a závěrečné minuty patřily Demčenkovi. Ten si připsal na své konto další hattrick (jednou z pokutového kopu) a zajistil tak Junioru jak druhé místo, tak pro sebe korunu krále střelců.

„Druhé dějství bylo dobré, proměňovali jsme šance a nakonec utkání otočili. Turnaj pro nás byla tradičně dobrá příprava s kvalitními soupeři. Celkově jsem spokojen, jen u některých hráčů jsem si představoval lepší výkony,“ dodal Horáček.

Junior by měl hrát 25. února v Novém Boru.

Neslavně se s turnajem rozloučily Březiny. S poslední Českou Lípou B prohrály 2:4 a spadly tak na samé dno tabulky. „Do utkání jsme přitom vstoupili dobře, když brankář vyrazil střelu Galaše a Znamínko nás z dorážky dostal do vedení. Česká Lípa dvěma góly rychle skóre otočila, zhruba ve 30. minutě pak opět Znamínko vyrovnal, když se pěkně obtočil kolem obránce a prostřelil brankáře. Poločas tak skončil remízou 2:2,“ svěřil své dojmy z první části hry kouč Březin Pavel Mokráček.

I ve druhé půli pokračoval dlouhou dobu vyrovnaný fotbal. „Ovšem v závěru našemu týmu evidentně docházely síly. V posledních deseti minutách jsme tedy dvakrát inkasovali – a nakonec prohráli 2:4. Celkově jsme ale podle mne špatný dojem nezanechali, kluci potrápili Vilémov nebo Junior Děčín. Jediný tým, který nás přehrál, byly Teplice. Trochu mne mrzí, že jsme nebyli ani v jednom utkání v ideální sestavě,“ uvedl Mokráček.

Březiny si další přátelské utkání zahrají v sobotu 25. února od 13.30 proti Skalici. Nejlepším kanonýrem se stal s 8 góly děčínský Demčenko. Teplický Altman byl nejlepším hráčem a vilémovský Vaňák nejlepším brankářem.

FK JUNIOR DĚČÍN – TJ DOKSY 6:4 (0:3) Branky: Demčenko 3, Betyár, Bárta, Murdych – Vacek, Doležal, Vágner, Cenger.
FK Junior: Ernekr (46. Plaček) – Horáček, Veigend, Čapek, Folprecht – Pecha (46. Stach), Pařízek (17. Hloušek), Bárta, Demčenko – Betyár (46. Horký), Murdych.

SK BŘEZINY – ARSENAL ČESKÁ LÍPA B 2:4 (2:2) Branky: Znamínko 2 – Měštan, Novotný, Rataj, Burian.
SK Březiny: Jeřábek – Majerik, Němec, Mottl, Wenzel – Kilián, Šindelář, Drahoňovský, Kroupa – Galaš, Znamínko. Střídali: Bezchleba, Eichman.

Hráno ve čtvrtek:
SK STAP TRATEC VILÉMOV – FK TEPLICE U 19 4:4 (1:2)

NEJLEPŠÍ STŘELEC:
Demčenko (Junior Děčín) – 8

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ
Vaňák (Stap Tratec Vilémov)

NEJLEPŠÍ HRÁČ
Altman (Teplice U 19)

1. SK Vilémov 4 1 0 18:7 ⋌13
2. Junior Děčín 3 1 1 20:11 ⋌10
3. FK Teplice dor. 3 1 1 17:7 ⋌10
4. TJ Doksy 1 1 3 12:18 ⋌4
5. Česká Lípa B 1 0 4 9:26 ⋌3
6. SK Březiny 0 2 3 9:16 ⋌2