V Děčíně je zaskočil domácí Junior, který vybojoval v bojích o záchranu cenný bod. „Náš výkon byl pro mě velkým zklamáním. Oproti tomu, co jsme předváděli v přípravě, to byla hrůza. Jasně se potvrdilo, že přípravné zápasy jsou naprosto odlišné od mistrovských," řekl jílovský trenér Ondřej Barilla. Přitom začátek patřil hostům, kteří byli aktivnější a po standardní situaci je dostal do vedení kapitán Michal Just.

„Věděli jsme, že Jílové má velmi nebezpečné standardky. A přesto z jedné nakonec udeřilo," mrzelo domácího trenéra Pavla Přibyla.

Konec prvního dějství ale patřil Junioru. Nejprve se přímo z trestného kopu trefil pěkně Gaher, minutu před odchodem do kabin se zase parádní střelou prezentoval stoper Horáček. „Kluci byli v laufu, góly nás nakoply," všiml si Přibyl.

„Škoda inkasovaných branek, obě byly naprosto zbytečné a šly za naším brankářem," měl jasno Barilla.

Po změně stran se Jílové tlačilo za vyrovnáním, udeřit ale mohlo na druhé straně. „Trefili jsme tyč, to byl zlomový okamžik," zdůraznil děčínský trenér.

Toho pak mrzela 65. minuta, kdy hosté vyrovnali. „Nezvládli jsme vlastní standardní situaci a hosté udeřili z rychlého protiútoku. Pak už jsme byli rádi, že jsme udrželi remízu. Docházely nám síly," přiznal Přibyl.

Penaltový rozstřel rozhodl děčínský Gaher, který v první sérii nedal. Ostatní střelci nezklamali, dva body se stěhují do Jílového. „Pro diváka to bylo nekoukatelné utkání a fotbal brečel. Na druhou stranu je to první zápas a dva body z tohoto utkání musíme brát. Jsem si jistý, že příští týden to již bude o něčem jiném a podáme výrazně lepší výkon," pevně věří Barilla.

„Musím kluky pochválit, sehráli velmi dobré utkání a zaskočili favorita. Viděl jsem o víkendu i první Modrou. Ovšem Jílové na mě působilo lépe," uzavřel vše Pavel Přibyl.

FK Junior Děčín – FK Jílové 2:2 (2:1) – na PK 4:5

B: Gaher, Horáček – Just, Feledi. R: Sedláček. ŽK: 2:5. Diváci: 170.

Děčín: Prokeš – Jakubec, Gaher, Horáček, Stach – Horák (75. Slykhouski), Torba, Šindelář, Meszároš – Betyár (90. Chyna), Přibyl.

Jílové: Vosecký – Malowanyj (57. Rangl), Michalec, Vait (75.Reichelt), Kořínek – (46. Mir. Horyna), Kurty, Feledi, Čermák, Kolář (60.Kudrna) – Just, Bílek.