Na úvod divizní soutěže vybojoval Vilémov v domácím prostředí těžce vydřené, ale velmi cenné tři body proti kvalitnímu celku z Libiše.

Domácí Medvědi měli nakonec dva hrdiny. Záložníka Jindřicha, který šest minut před koncem parádní dělovkou zaznamenal vítěznou trefu. A také brankář Vaňák, který v nastaveném čase zneškodnil Petrovi penaltu. „Byl to pro nás nesmírně těžký zápas, který silně ovlivnila i slabá sudí paní Zadinová, když na nás pískla dvě penalty a na soupeře žádnou. Přitom jedna tam byla evidentní," zlobil se vilémovský trenér Michael Šimek.

Skoro půl hodiny se za úmorného vedra na hřišti nedělo nic zajímavého. Pak se ale postavil k trestnému kopu kanonýr Kaňkovský a se zdí prostřelil i brankáře Jungra. Vedení domácím vydrželo deset minut, kdy pokutovým kopem nepohrdl hostující Petr.

Po změně stran se domácí více tlačili za rozhodující trefou. Dvakrát se domácí lavička zlobila na rozhodčí Zadinovou, která podle nich přehlédla ve vápně ruku jednoho z obránců Libiše a pak také podražení Kurela. „První půlhodinku jsem chválil paní sudí, ale pak jsem změnil názor. Kupila jednu chybu na druhou, nadržovala soupeři, a tak se nemůže divit, že to schytala od našich diváků se vší parádou," kroutil hlavou vilémovský manažer Libor Sklenář.

Rozuzlení přišlo v samotném závěru. Nejprve Demčenko trefil tyčku, pak ale z 25 metrů napřáhl Jindřich a Jungr byl na jeho výstavní střelu bezmocný.

V nastaveném čase však Vilémovu zatrnulo. Míč nešťastně trefil do ruky Šťastného a Petr měl k dispozici další pokutový kop. Ten mu však zlikvidoval brankář Vaňák a zachránil svému celku všechny tři body. „Hrálo se za úmorného vedra a naši hráči to skutečně odmakali, všechna čest, a nezlomilo je žádné špatné rozhodnutí paní sudí," pochválil své hráče Šimek.

„Jsme schopni odehrát lepší zápasy, přesto jsme nemuseli odjíždět s prázdnou," narážel manažer Libiše Jiří Kabyl právě na neproměněnou penaltu. „Celkově to pro nás byl nepovedený zápas. Za strašlivého vedra neměla hra pořádné tempo," dodal Kabyl.

„Máme první tři body a to je víc než skvělé. Je to zároveň pěkná pozvánka pro naše fanoušky na další domácí zápas, kdy přivítáme Chomutov," uzavřel vše Sklenář.

Stap Vilémov – Sokol Libiš 2:1 (1:1)

Branky: 27. Kaňkovský, 84. Jindřich – 37. Petr (PK). R: Zadinová. ŽK: Kurel, Demke, Jägr, Kaňkovský, Jirchář – Poništ, Kabyl, Chlapec. Diváci: 220.

Vilémov: Vaňák – Krasnický, Hnízdo, Jirchář, Demke – Kurel (68. Buryánek), Jägr, Jindřich, Kopřiva (46. Vavroušek) – Kaňkovský (88. Bílek), Demčenko (80. Šťastný).