V zajímavém derby svěřenci Josefa Floriána porazili 2:0 SK Březiny. Jak trenér domácích, tak kouč Březin Pavel Mokráček se po utkání shodli, že výhra Jílového byla zasloužená.

V první půli slušná divácká kulisa na branku čekala marně. Blíže k ní měli rozhodně domácí, Březiny ovšem držel nad vodou skvělými zákroky brankář Stejskal. „Během první půle jsme měli tři stoprocentní šance. Rangla a Barillu vychytal skvělý Stejskal, Kurty ho sice překonal, ale míč trefil jen do tyče. Hosté se prakticky k ničemu nedostali. Zahrávali jen nějaké rohové kopy a také pár standardních situací, jinak nic,” nechal se slyšet domácí kouč.

To Pavel Mokráček s první půlí nemohl být spokojený. „Jílové bylo lepší. My jsme zaostávali v pohybu a nedařila se nám kombinace. Poločas jsme přežili jen díky Stejskalovi, který byl naším nejlepším hráčem na hřišti,” smutnil trenér Březin.

I po změně stran se na první trefu čekalo poměrně dlouho. Až Jílové udeřilo v 70. minutě. „Kurty byl faulován a Just s pomocí zdi překonal z trestného kopu Stejskala,” poznamenal Florián. Jílové se stáhlo a chtělo ubránit hubený náskok. „Zbytek utkání se hrálo prakticky na jednu branku. Měli jsme tam hodně brankových dorážek, největší měl Galaš, myslím, že jsme trefili i tyč. Ale branku jsme prostě nedali,” kroutil hlavou Mokráček.

„Podržel nás gólman Pekař a v závěru dal hodně šťastnou branku Huček. Ani to tak asi nechtěl kopnout, ale naštěstí to tam spadlo,” s úsměvem líčil celou situaci Florián.

Hosté byli z výsledku zklamání, ale uznali kvality soupeře. „Domácí byli o chlup lepší a nakonec vyhráli zaslouženě. My jsme měli šance až v samotném závěru, kdy Jílové bránilo svůj náskok,” konstatoval kormidelník Březin.

Oba týmy jsou ale stále v pohodě. Třetí Jílové se představí v posledním zápase v Libouchci. „Není to typické derby, ale jsme polohou vedle sebe. Nikdy tam nebyla příliš přívětivá atmosféra a bude tomu tak asi i tentokrát. Bod byl byl opravdu dobrý, abychom si ještě zlepšili podzimní rozlučku. K dispozici by mohl být jak Michl, který by se měl konečně zbavit svého zranění, tak Čermák, který také chyběl,” dodal Florián.

To šesté Březiny se s podzimem rozloučí před vlastním publikem, kdy je čeká dvanáctý Mojžíř. „Pokud budeme hrát zodpovědně, dá se hrát s každým. Hostům se sice nedaří, ale právě proto je nesmíme podcenit. Potřebují body jako sůl, ale my se rozhodně nedáme. I dle tabulky jsme favorité a budeme chtít doma zvítězit,” razantně tvrdí Mokráček.

FK JÍLOVÉ - SK BŘEZINY 2:0


Branky: Just, Huček. Rozhodčí: Valenta. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0

FK Jílové: Pekař - Knotek, Rangl, Dusil, Červenka- Kurty, Just, Huček, Farkaš - Barilla (87. Jiří Kulhánek), Janda (80. Luděk Kulhánek).

SK Březiny: Stejskal - Kilián (65. Culek), Majer, Mottl, Knespl - Wenzel, Šindelář, Vlasák, Kroupa - Drahoňovský (46. Wirkner), Galaš (85. Kořínek)