Velmi slušná návštěva nakonec viděla úspěch jílovských fotbalistů v poměru 3:1. „Úvod ale patřil Děčínu. Hodně nás napadal. Naopak my jsme byli nervózní a zbytečně se zbavovali míčů," přiznal hrající asistent domácích Radek Rangl. „Dobře jsme kombinovali 
a dali i gól. Ten však kvůli ofsajdu nebyl uznán," přitakal vedoucí Junioru Děčín Miroslav Tyl.

Do vedení šli nakonec domácí, když chybu Folprechta potrestal ex-děčínský Viktor Bílek. „I když se zdálo, že měl Děčín více ze hry, vyložené šance neměl," všiml si Rangl. „Bylo to vyrovnané, Jakubec mohl vyrovnat, ale branku netrefil," mrzelo Tyla.

Klíčová situace, která rozsekla celý zápas, nastala v 62. minutě. Florián se dostal ve vápně do kontaktu s Justem a sudí odpískal proti Děčínu penaltu. „Byla to velice přísná penalta. Folprecht to navíc neunesl, za následné protesty viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen," zlobil se Tyl. „Hosté penaltu neunesli, po ní bylo prakticky rozhodnuto," vzpomínal Rangl na pokutový kop, který proměnil Červenka.

Ten samý hráč navíc v 77. minutě využil zaváhání Horáčka a definitivně rozhodl. Junior pak už jen upravil kosmeticky výsledek díky trefě Horáka.

„Zasloužené vítězství. Měli jsme více vyložených šancí. Hra ale nebyla optimální, to musíme zlepšit," dodal Rangl. „Celkově jsme tady nesehráli vůbec špatné utkání. Ale bohužel opět rozhodly individuální chyby některých hráčů," uzavřel vše vedoucí Junioru Děčín.

FK Jílové – Junior Děčín 3:1 (1:0)

B: Červenka 2 (1 z PK), Bílek – Horák. R: Doubek. ŽK: 2:3. ČK: Folprecht (Děčín), 200 diváků.

Jílové: Vosecký – Michalec, Rangl, Vait, Reichelt (81. Geletič) – Kolář (57. Malowanyj), Čermák (74. M. Horyna), Feledi, Červenka – Just, Bílek.

Děčín: Smutný (74. Stejskal) -Horáček, Florián, Foprecht, Stach – Jakubec, Drahoňovský, Beneš, Timofij (61. Krupička ) – Horák, Přibyl.