V kádru trenéra Josefa Floriána se na umělé trávě sice představila posila Martin Dvořák, ale jinak to byla bída. „Chyběl brankář Pekař, takže do branky musel stoper Rangl. Nemohl hrát Červenka a Čermák. Nebyl ani Čtvrtníček. Se sebezapřením nastoupil Štercl a Barilla," kroutil hlavou kouč Jílového.

Hosté navíc Střekovu první branku nabídli na zlatém podnose. Michl začal u branky kličkovat, o míč ho obral Novotný a v sedmé minutě už Jílové prohrávalo. Přesto nesehrálo tak beznadějný poločas. „Nejprve Florián tvrdou střelou z trestného kopu prověřil domácího brankáře. Pak měl střekovský brankář štěstí při další střele Dvořáka. Myslím si, že jsme byli agilnější, ale jednou nás také zachránila tyč," popisoval trenér hostí zbytek první půle.

Jenže na začátku druhého dějství se ozvala stará jílovská bolest disciplína. Po strkanici ve vápně obránce Florián nesmyslně udeřil protihráče a byl okamžitě vyloučen. Navíc domácí kopali penaltu, kterou Vošahlík proměnil. „Další nesmyslná červená, která ten zápas prakticky zlomila. Takový zkrat se opravdu může stát jenom nám," naštvaně pravil Florián.

Domácí pak díky Vošahlíkovi přidali rychle třetí trefu a bylo prakticky po zápase. Střekov pak přibalil hostům na cestu domů ještě další dvě branky a nakonec vyhrál hladce 5:0.

„Neměli jsme tady žádnou zázračnou sestavu. Ale myslím si, že bod jsme tu mohli ukopat. Jenže pak přijde další hloupá červená karta a bylo po nadějích. Nejhorší je, že náš vyloučení hráč dostane určitě větší flastr," dodal závěrem zklamaný Florián.

To domácí trenér Petr Čítek byl s výsledkem samozřejmě spokojen. „Bylo vidět, že Jílové přijelo v oslabené sestavě. Pomohla nám nedisciplinovanost soupeře. Navíc Vošahlík proměnil pokutový kop a dal nám klid. Pak jsme přidali další tři branky. Se vstupem do jarní části jsem spokojený," nechal se slyšet Čítek

Jílové hraje v dalším kole proti Rumburku. Hrát by se mělo na umělé trávě ve Varnsdorfu.

TJ STŘEKOV - FK JÍLOVÉ 5:0 (1:0)

Branky: Vošahlík 2 (1 z pk), M. Novotný 2, Chrudimský. R: Benda. ŽK: 2:2. ČK: Florián (J). Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Jílové: Rangl -  Knotek, O. Michl, V. Michl, Florián - Dvořák, Just, Štercl (46. Geletič), Farkaš - Barilla (68. Horyna), Kulhánek.