V okresním derby se vše podstatné přihodilo v prvních deseti minutách. To už domácí vedli 2:0. „Už ve čtvrté minutě utekl Kurty a prostřelil brankáře. A za další čtyři minuty se z bezprostřední blízkosti prosadil Ondra Barilla. Začátek nám opravdu vyšel,“ chválil své ovečky trenér Jílového Josef Florián. Pro hosty to byla studená sprcha, přesto nehodili flintu do žita.

„Musím přiznat, že hosté mají mladý a kvalitní tým. Hodně nás prověřili, mohli jsme být rádi, že jsme tak rychle vedli 2:0,“ uznal Florián kvality soupeře.

Po změně stran Rumburk Jílové dostal pod obrovský tlak. „Skoro dvacet minut jsme se nedostali za vlastní polovinu. Vše vyvrcholilo nechtěnou rukou Hučka a pokutovým kopem pro Rumburk. Brankář Pekař nás však podržel a bravurně ji zneškodnil,“ oddechl si kouč Jílového.

Rumburk se nebál střílet, podnikal nebezpečné útoky, vše ale spělo ke klidné výhře domácích fotbalistů. Jenže…

„Dvě minuty před koncem Ondra Michl fauloval Posnara. Ten vstal a do Ondry vstřelil, přišla jasná červená pro Posnara. Pak zcela neomluvitelně přiběhl Knotek a na oplátku strčil do Posnara. Takže červená pro našeho obránce. A aby toho nebylo málo, následně dostal další červenou Ondra Michl, zřejmě za řeči. Oba hráči tak předvedli opravdu hrubou nedisciplinovanost, zvláště když máme zraněné hráče. Ani jeden tak nenastoupí v Modré, kde bychom zrovna měli hrát v nejsilnějším možném složení. Naštěstí se do sestavy vrací Florián. Ale chování Ondry Michla a Knotka mne prostě hlava nebere, byla to od nich naprostá hloupost,“ čertil se trenér Jílového.

Jílové jede do Modré, Rumburk hraje doma s TJ Mojžíř.

FK JÍLOVÉ - FK RUMBURK 2:0

Branky: 4. Kurty, 8. Barilla. Rozhodčí: Karmann. ŽK: 2:2. ČK: O. Michl, Knotek – Posnar. Diváci: 80. Poločas: 2:0.

FK Jílové: Pekař – Knotek, Rangl, V. Michl, O. Michl – Kurty, Just, Huček, Čermák – Barilla (85. Vacek), Janda (70. Valenta).
Rumburk: Hadar – Stankovič, Pokorný, Posnar, Trégr – Pilko, Šott, Havek (K), Chlada – Jarábek, Červeňák. Střídali: Vyskočil, Novák. Na střídání: Dvořák.