„Já už ani nevím, co na to říct. Je to stále dokola. Nehrajeme špatně, ale soupeř nám dá lekci z produktivity,“ kroutil hlavou zklamaný záložník domácích David Breda.

Zápas dvou týmů ze severu Čech začal svižně, prvních patnáct minut přineslo šance na obou stranách. Domácí podržel Samoel, na druhé straně už mířil míč po přímém kopu Bredy do šibenice. Ex-plzeňský brankář Bolek však předvedl báječný zákrok. „Byla by to šibenice. Co jsem mohl udělat lépe? Asi dát větší ránu,“ pokrčil Breda rameny.

Rozhodující situace se zrodila ve 36. minutě. Varnsdorfští špatně zahráli ofsajd systém, obraně prchl Končal, který vzápětí prostřelil Samoela.

Po změně stran Sokolov poctivě bránil svůj náskok. Varnsdorf měl optický tlak, ale Bolek nemusel řešit žádnou velkou šanci. Nedělní duel dohráli domácí prakticky v křeči.

„Zase dostaneme hloupý gól, kdy hráče nesmyslně vystavujeme do ofsajdu. Slýcháme, že hrajeme dobře. Ale za to si chleba nekoupíme. Teď už hrajeme o život, každé utkání na podzim pro nás bude důležité,“ zdůraznil domácí kouč Zdenko Frťala.

„Domácí byli lepší, my jsme krom gólu neměli prakticky žádnou vylouženou šanci. Paradoxně jsme odehráli asi nejhorší zápas na podzim, přesto máme tři body,“ pravil sokolovský kouč Pavel Horváth.

FK Varnsdorf – Baník Sokolov 0:1 (0:1)

Branka: 36. Končal. R: Klíma – Ratajová, Melichar. ŽK: Bláha – Hlavatý, Mejdr. Diváci: 653.

Varnsdorf: Samoel – Bílek, Zieris, Zbrožek, Cennerazzo – Breda, Bláha (58. Kocourek), Dordič (70. Rudnytskyy) – Durdević, W. Da Silva, Klobása (80. Šulc)