„Bylo to typické pohárové utkání, soupeř hrál z hluboké obranné řady a byla otázka času, kdy to góly zlomíme. To se nám brzy podařilo," prohlásil po utkání trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

V další fázi poháru čeká na přemožitele Chrastavy tým střížkovských Bohemians.

„Na třetí ligu mají nadstandardní tým, takže nás určitě nečeká nic lehkého. Ale prioritní je pro nás liga 
a teď už nás zajímá jen Ústí," povídal kouč Varnsdorfu.

Průběh utkání byl jednoznačný, běžela jedenáctá minuta, když přišla první trefa favorita utkání. Gólový účet načal ukrajinský záložník Pavlo Rudnytskyy, který ho také čtvrtým gólem v první části uzavřel. Stav o čtyři branky tak platil už po konci prvního poločasu. Pro domácí fotbalisty to musely být dlouhé chvíle, kdy se čas vleče 
a soupeř je nebezpečný z každé akce. Mezi obě trefy Rudnyskyyho se vklínili přesnými zásahy Pavel Tvaroha 
a Martin Kouřil.

Hosté si své trefy dobře rozvrhli na celých devadesát minut.

„Po vedení už jsme dominovali, dali jsme pěkné branky po pěkných akcích, ale to už je zapomenuto. Je třeba krotit euforii, nemáme co slavit," měl jasno bezprostředně po postupu Frťala.

Kdo čekal uspokojení vysokým vedením, ten byl na omylu. Naopak. I po změně stran se svěřenci trenéra Zdenka Frťaly pouštěli do ofenzivních výpadů a jejich snažení našlo gólovou odezvu. Nakonec se prosadili osmkrát a mohli si 
v poklidu užít zbytek zápasu. „Chtěli bychom zopakovat loňské úspěšné vystoupení 
v poháru, ale není to pro nás to hlavní. Čeká nás v lize Ústí, které nás prověří, jak jsme připraveni," připomněl blížící se start druhé nejvyšší tuzemské soutěže Frťala.