Na prvním oficiálním tréninku v roce 2013 přivítalo trenérské duo Zdenko Frťala – Pavel Hradiský celkem 24 fotbalistů. „Sice je tu ještě Vlasta Chod, ale ten s námi jen trénuje, nic víc," uvedl asistent trenéra Pavel Hradiský.

Na umělém pažitu panovala velmi dobrá nálada. Fotbalisté si po rozhýbání dali nezbytné báčko. „Kluci, nahrajete mi taky, já už jsem tady zmrzlej jako nanuk," vtipkoval Matěj Kotiš. Vše zakončil kratší zápas na dvě brány.

V týmu už chybělo trio Pimpara, Kovář (oba Liberec) a Schubert (Mladá Boleslav). Naopak se na tréninkovém hřišti ukázalo hned osm nových, či staronových tváří. „Je tu brankář Ondřej Kolář a stoper Ondřej Soběslav z Liberce. Dále levý obránce, nebo záložník Tomáš Fabián z Mladé Boleslavi, útočník Josef Just z Jablonce nad Nisou, který tu byl i v létě.  Ještě tu je obránce Martin Kouřil z Jablonce nad Jizerou. Z hostování z Nového Boru se vrátil Milan Červeňák a do přípravy A mužstva se zapojili dva dorostenci, Jan Ruszó a Tomáš Knížek," prozradil Deníku Hradiský.

Hned o víkendu čeká na fotbalisty z Kotliny bohatý program. „V sobotu 12. ledna hrajeme halový turnaj v Bautzenu. Navíc ještě hrajeme s třetiligovým Halle a ještě v Novém Boru. Takže sestavy budeme muset různě namixovat, abychom vše odehráli," dodal Hradiský.