Hosté přitom museli dotahovat těsný náskok domácího Dynama. A to hned dvakrát. Po hrubce Porcala dostal Budějovice do vedení Pešek, za osm minut ale odpověděl Durděvič. Po změně stran ale rozjásal sedm stovek fanoušků střídající Mashike Sukisa, který dorazil za Porcala vyraženou střelu Haška. Dvacet minut před koncem ale opět srovnal účty Durděvič, který proměnil penaltu za faul na Zierise.

„Bylo to oboustranně nervózní utkání. Pro nás bylo nejvíce důležité, že jsme byli dvakrát schopní reagovat na to, že jsme dvakrát prohrávali. Bod je pro nás hodně důležitý. Nyní musíme pořádně zregenrovat, protože za tři dny nás čeká další utkání. Naštěstí se nikdo nezranil, ani nevykartoval. Věřím, že domácí zápas zvládneme. Tímto bych rád pozval fanoušky na první domácí jarní utkání," zdůraznil trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala. 

„Jsme zklamaní, že jsme nezískali tři body. Prvních patnáct minut jsme byli nervózní, pomohl nám gól, kdy Kuba Pešek dobře vyčíhl chybu brankáře. Pak ale zbytečně při ošetřování inkasujeme a je vyrovnáno. Po pauze oživil hru Mashike a povedlo se nám dostat podruhé do vedení. Bohužel jsme druhý gól inkasovali po penaltě, ale takových soubojů je ve vápně desítky. Pokud rozhodčí pískl takovou penaltu, tak ji měl písknout i v závěru při zatáhnutí Kladrubského za ruku. Nezasloužili jsme si o vítězství přijít takovýmto způsobem," zlobil se domácí kouč David Horejš.

Dynamo České Budějovice - FK Varnsdorf 2:2 (1:1)

Branky: 32. Pešek, 57. Mashike – 40. a 71. (pen.) Durdevič. ŽK: Pouček, Vondra – Durdevič, Rudnytskyy, Kouřil. Diváci: 717. Rozhodčí: Severýn – Černý, Hock.

Varnsdorf: Porcal – Kouřil, Zieris, Chlumecký – Bílek (70. Šulc), Barac (85. Bláha), Zbrožek, Durdevič, Dordič – Rudnytskyy, Klobása (64. Šup).