Přitom lepší výchozí pozici měl mít Junior. Ten měl v tabulce o dva body více, navíc v posledním vzájemném utkání zvítězil v Kadani 4:1.

První šanci si připravil Murdych, který se v první minutě dostal za obranu, ale jeho střela prosvištěla jen vedle pravé kadaňské tyče. na druhé straně zahrozil z úhlu Uhlík, ale Ernekr skvěle zasáhl. První půle nabídla svižný fotbal. Po centru Mottla Murdych hlavou opět netrefil branku. Děčínský kanonýr zatím marně hledá pohodu z minulého ročníku. Na druhé straně se opět vytasil s perfektním zákrokem Ernekr, který zneškodnil další nebezpečnou střelu Uhlíka.

Vše podstatné se na hřišti přihodilo ve 30. minutě. Na pravé straně obrany situaci špatně vyhodnotil Horáček, Kiliján nacentroval míč do vápna. Tam dostal více prostoru Klinec a pěknou střelou k tyči dostal Kadaň do vedení – 0:1. Domácí byli jako opaření a vázla jim souhra. Děčínská záloha a útok ztrácela příliš mnoho nahrávek a pak se zbytečně nadřela.

Po změně stran Junior vyvinul na kadaňské fotbalisty velký tlak. Výborné šance opět zahodil Murdych,Demčenko a střídající Timofij. V posledních minutách tlak Junioru sílil. U tyče se zjevil Murdych, ale jeho střelu z úhlu vyrazil Turánek na roh. V nastaveném čase pak z přímého kopu mířil Stach k tyči, radost mu tygřím skokem překazil opět Turánek.

Junior tak po skvělém vstupu do sezóny dvakrát prohrál a klesl na čtrnácté místo.

Trenér Pavel Horáček litoval domácí porážky. Sám si láme hlavu, kam se poděla děčínská střelecká produktivita. „Do inkasované branky jsme hráli dobře, měli i tři šance. Když jsme dostali branku, hráči začali extrémně kazit přihrávky. Například i čtyři auty v řadě hodíme na nohu soupeři. Myslím si, že soupeř nebyl tak kvalitní, aby u nás musel vyhrát. Byl to spíše remízový zápas," zklamaně pravil Horáček.

Junior musí hlavně dávat branky, zatím za tři kola vstřelil jen dvě. „Je vidět, že Kuba Murdych se trápí. Místo jednoduchého řešení, ještě něco vymýšlí. Musíme se vrátit k poctivé práci na tréninku. Chybí mi naše jarní lehkost, když jsme dávali hodně branek. V dalším kole jedeme ale do Blšan, kde nás čeká opravdu těžký soupeř," dodal závěrem děčínský lodivod.

FK JUNIOR DĚČÍN – TATRAN KADAŇ 0:1 (0:1)

Branka: Klinec. R: Fr. Černý. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

FK Junior: Ernekr – Horáček (80. Raba), Čapek, Veigend, Stach – Demčenko, Bárta, Betyár, Doksanský – Murdych, Mottl (46. Timofij).