Druhé místo drží Šluknov, který díky hattricku kanonýra Mikuly přehrál Union Děčín 4:2. „Pro nás to byl na rozjezd velmi důležitý zápas a jsme rádi, že jsme ho zvládli. První poločas byly šance na obou stranách. Po změně stran jsme ale dali tři góly a v hektickém závěru vítězství udrželi,“ řekl asistent trenéra Ladislav Čurgali. „Šluknov nás předčil ve všech činnostech. Byli lepší na balónu a jejich nasazení a fyzička byly také o level výše. S výbornými fanoušky v zádech si tak vítězství zasloužili,“ uznal vedoucí Unionu Děčín Libor Eichelmann.

Po dvaceti minutách prohrávaly Dobkovice 0:3. Nakonec se ale doma zmátořily, proti Hostovicím vyrovnaly a zvládly penaltový rozstřel. „První poločas byl hrozný, zaráželi mě individuální chyby zkušených hráčů. Po změně stran jsme trochu zamíchali sestavou. Hráči zaslouží pochvalu za to, že to nezabalili. Dva body jsou nakonec dobré,“ řekl kouč Zdeněk Štol.

Fotbalisté Jiříkova rozhodli o svém osudu v Chabařovicích během prvního poločasu. Domácí Slovan jim za půl hodiny nasázel tři branky a nakonec zaslouženě vyhrál 3:0.

Tabulkou vzhůru stoupají Březiny. Ty díky trefě Šindeláře urvaly tři body v Heřmanově. „Musím říct, že to byl hodně vyrovnaný zápas. Hrálo se od vápna k vápnu. Terén byl těžký. My jsme byli lepší v první půli, Březiny ve druhé. Paradoxně jsme ale měli po změně stran za stavu 0:0 dvě tutovky. Výsledek nás mrzí, soupeř byl k poražení,“ hlesl kapitán Heřmanova Radek Rojko. Jeho tým zůstává předposlední.

Ještě hůř je na tom Horní Podluží, které prohrálo v Přestanově 1:4. Čechie, která nastoupila už bez Bandase, ale třeba s Bulejkem, tak je osmi body stále na samotném dnu tabulky.

Přestanov – H. Podluží 4:1 (2:0) B: Riedel.

Chabařovice – Jiříkov 3:0 (3:0).

Dobkovice – Hostovice 4:3 po PK (0:3) B: Popescu 2 (1 z PK), M. Štol.

Šluknov – Union Děčín 4:2 (0:0) B: Mikula 3, Hajduk – Murdych 2.

Heřmanov – Březiny 0:1 (0:0) B: Šindelář.