„Výkon byl dobrý. Byl to souboj nováčků. Herně jsme byli lepší, kluci měli i více šancí. Podle mě to bylo zasloužené vítězství," měl jasno domácí trenér Zdeněk Štol. „Domácím hráčům patřil první poločas a po zásluze vedli," řekl lodivod Tisé Václav Kabátník.

Střelecký účet otevřel uzdravený Příhonský, který ale předtím další velkou šanci zahodil. Radek Štol pak trefil tyč, na druhé straně pak Tisá po standardní situaci nastřelila břevno, jednou se musel vytáhnou brankář Vlk.

„Druhá půle byla jako na houpačce, když hosté dvakrát dokázali vyrovnat," mrzelo Štola. „Ve druhé půli jsme viditelně přidali a po sražení Martina Mašky srovnal stav David Babača proměněnou penaltou," vzpomínal Kabátník.

Jenže o čtyři minuty později zahrál jeden z hostujících hráčů rukou a Příhonský z penalty vrátil Dobkovicím vedení. „Zaúřadoval rozhodčí, když nejprve ignoroval viditelný faul útočícího hráče a vzápětí nařídil penaltu po smyšlené ruce," zlobil se kormidelník Tisé.

Ta ale díky Zubovi vyrovnala, jenže poslední slovo si vzal obránce Popčák, který tak přesnou hlavičkou zařídil Dobkovicím tři cenné body. „Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, které měli opravdu hodně nebezpečné. Ale my měli více brankových příležitostí," zdůraznil Štol.

Dobkovice tak mají po třech kolech pět bodů a jsou sedmé. „S tím jsme samozřejmě spokojeni. Na druhou stranu se to nesmí přeceňovat, hráli jsme dvakrát doma. Horší chvíle teprve přijdou," dodal dobkovický trenér.

SK Dobkovice - Spartak Tisá 3:2 (1:0)

B: 12. a 55. (PK) Příhonský, 81. Popčák - 51. D. Babača (PK), 76. Zub. R: Novotný. ŽK: Zub. Diváci: 100.

Dobkovice: Vlk - Popčák, Tomášek, M. Štol, Dyrynk - R. Štol, Lohnický, Doksanský, Řeháček - Příhonský, Fous (76. Hammer).