Na startovní čáře je v nové sezóně pouze dvanáct týmů. O divoké výsledky nebyly nouze a střelci se rozhodně nestyděli. Vždyť gólový průměr na jedno utkání byl 5,5!

Dobkovice mají po sestupu z I.B třídy jasný cíl – opětovný postup. A v prvním kole ukázaly svou sílu, když Mikulášovicím nasázely osm branek. „Jeli jsme tam vyhrát. Ale asi nikdo nepočítal, že to bude takovým rozdílem. Pro Mikulášovice je to ještě milosrdné. Po změně stran kluci zvolnili, domácí to těžce nesli a některé jejich zákroky byly za hranicí. Klíčoví hráči se prostřídali, rozdíl byl jak v kvalitě, tak fyzické kondici. V útoku teď máme velkou sílu," nechal se slyšet dobkovický trenér Zdeněk Štol.

Většinu branek obstarali právě „Štolovci." Hattrickem se blýskl Radek, dva zásahy přidal Michal.

Naopak druhý celek, který hrál ještě v minulé sezóně krajskou soutěž, vyhořel. Malšovice nezvládly zápas v Březinách a prohrály 1:7.

„Výsledek nás nemile překvapil. Naší obraně dělali velké problémy dva rychlé útočníci Březin. Byla to zasloužená porážka. Stále probíhá jakési doplňování kádru. Ze základu odešlo pět hráčů, na jejich místo se pomalu dostávají dorostenci," pravil malšovický funkcionář Radovan Urban.

I další zápasy byly poměrně jednoznačné. Dolní Habartice sice přišly o kanonýra Petra Horváta (odešel do Benešova), ale i tak uvítaly nováčka z Rybniště čtyřgólovým přídělem. Jiřetín pod Jedlovou zazářil v Dolní Poustevně, které nasázel nepopulárního „bůra".

Díky třem trefám v první půl hodině a také poslední čtvrt hodince porazila Krásná Lípa Těchlovice vysoko 6:1. Nejvyrovnanější duel se hrál v Lipové. O třech bodech pro domácí rezervu Šluknova rozhodl jedinou trefou tradiční kanonýr a kapitán Jaroslav Vyšohlíd.

Okresní přebor, 1. kolo
Březiny – Malšovice 7:1 (5:1) B: Šimek 3, Horčička 2, Ferko, Šindelář – Podloučka. R: Forro. ŽK: 2:2, 205 diváků.
Dolní Poustevna – Jiřetín p. J. 0:5 (0:2) B: Šimek 2, Prokop, O. Zelinger, Volf. R: Kadora. ŽK: 3:3, 70 diváků.
Mikulášovice – Dobkovice 0:8 (0:5) B: M. Štol 3, Příhonský 2, R. Štol 2, Šmalcl. R: Michek. ŽK: 2:1, 100 diváků.
Dolní Habartice- Rybniště 4:0 (2:0) B: E. Horvát 2, K. Horvát, Pospíšil. R: Jarisch. Bez karet, 55 diváků.
Krásná Lípa – Těchlovice 6:1 (3:1) B: Matějka 2, Cempírek, Pešír, Alfery, Litoš – Fiala. R: Havran, ŽK: 0:1, 60 diváků.
Šluknov B – Markvartice 1:0 (1:0) B: Vyšohlíd. R: L. Šefčík. ŽK: 2:1, 55 diváků.

Šachov začal kanonádou

Prvním kolem začala také okresní soutěž v kopané. Nejlépe odstartoval Starý Šachov. Loňský účastník okresního přeboru i díky hattricku Richtra porazil Chřibskou 7:3. Nováček z Dolního Podluží prohrál s rezervou České Kamenice, hattrickem se blýskl Vindyš.

Okr. soutěž, 1. kolo:
Verneřice – Křečany 2:0 (0:0) B: P. Rokos, Fišer. R: Hartig. ŽK: 1:0, 120 diváků.
St Šachov – Chřibská 7:3 (4:3) B: J. Richtr 3, Sladomel, Urban, Vodný, Simmer – Hon, Vít, Michel. R: B. Beneš. ŽK: 3:1, 100 diváků.
D. Podluží – Kamenice B 1:3 (0:0) B: Mikel – Vindyš 3. R. Hýbl. ŽK: 2:2, 80 diváků.
Huntířov – Bynovec 1:0 (1:0) B: Vaníček. R: Pilecký. ŽK: 3:2, 70 diváků.
Františkov – Roma Děčín 1:1 (0:1) – na PK 4:1. B: Chour – Grunza. R: Šimeček st. ŽK: 1:0, 50 diváků.