Černé mraky nad Varnsdorfem věstily pořádnou bouřku, ta do osudu severočeského derby výrazně nezasáhla. Po zajímavém průběhu se Varnsdorf i Ústí musely spokojit s dělbou bodů.

Jako první počítal raněné  trenér Lukáš Přerost. Po souboji s brankářem Varnsdorfu musel předčasně ukončit své působení v utkání útočník Tomáš Smola. V úvodním kole si tak zahrál necelých sedmnáct minut. Klíčové situace prvního poločasu se udály v rozmezí 30. a 33. minuty. Nejdříve byli kousek od vstřelení úvodní branky fotbalisté Varnsdorfu. Breiteho zakončení, které směřovalo mezi tyče, na poslední chvíli vytěsnil do bezpečí dobíhající obránce.

A pak udeřili hosté. Nikým nehlídána utekla dvojice Vaněk – Leibl a namířila si to směr varnsdorfská branka. Vaněk finální přihrávku zvládl a Leibl vše dokonal přesnou střelou mimo dosah brankáře Porcala. Ještě než se čas nachýlil ke konci prvního poločasu, začal se na trávník snášet hustý déšť, který komplikoval rozehrávku a kombinaci aktérům utkání.

Po změně stran podruhé
v zápase nebezpečně hlavičkoval kapitán Ústí Jan Martykán. Stejně jako jeho první pokus , i ten druhý se mezi tyče nevešel. V 50. minutě se pro domácí svěřence Zdenka Frťaly naskytla slibná standardní situace z osmnácti metrů. A hned bylo srovnáno, přímý kop s pomocí teče poslal za záda bezmocného Nováka Pavlo Rudnystkyy.

Pět minut po vyrovnání se mohlo skóre opět měnit. Tvrdou ránu z první vyslal na Porcala Kuč a domácí brankář měl plné ruce práce s tím, aby míč vytěsnil alespoň na roh. Hráči Varnsdorfu se tlačili za třemi body, ale do velké šance je  obrana soupeře nepustila. Naopak slibné šance měli na svých kopačkách fotbalisté Ústí, ale jednou je vychytal výborným zákrokem Porcal, podruhé zakročil včas Daníček, který byl poslední instancí při  rozvíjejícím se kontru Ústí.

Varnsdorf – Ústí 1:1 (0:1)
Branky: 50. Rudnytskyy – 33. Leibl. Rozhodčí: Julínek – Mencl, Antoníček. ŽK: Tvaroha, Zieris –  Leibl, Šraga, Martykán. Diváci: 1120.
FK Varnsdorf: Porcal – Zieris (55. Jurča), Novotný (55. Urbánek), Kouřil, Landovský – Breite, Filip, Tvaroha (85. Daníček), Rudnytskyy – Martan, Schubert.
Trenér: Zdenko Frťala.
FK Ústí : Novák – Vaněk, Vraštil, Šraga, Zeman, Pávek (73. Jursa)– Martykán, Leibl (67. Manev), Krátký – Smola (17. Pavlata), Kuč. Trenér: Lukáš Přerost.