FK Junior Děčín v 29. kole krajského přeboru doma podlehl 1:5 Litoměřicím. Druhý celek tabulky dal svěřencům trenéra Pavla Horáčka pořádnou lekci z produktivity.

Než se v deštivém podvečeru usadili na Městském stadionu v Děčíně všichni fanoušci, hosté už vedli o dvě branky. Nejprve po dvou minutách hry napřáhl z dálky kapitán Lukáš Stejskal a jeho rána skončila v síti bezmocného Jeřábka – 0:1. A v sedmé minutě Litoměřice udeřily podruhé. Před Jeřábka se dostal Tichý, udělal mu kličku a dal do prázdné –  0:2.

Pro domácí to byla studená sprcha, do zápasu je vrátila 12. minuta. Betyár u brankové čáry zabojoval a míč předložil Doksanskému, který míč jen doklepl do zívající branky – 1:2. „V tuto chvíli jsme se dostali opět do zápasu," řekl domácí kouč Pavel Horáček. Šance si Junior vytvořil. Nejprve střela Murdycha cíl jen těsně minula, Meduna nebyl v souboji s brankářem Diveckým důrazný a v 36. minutě další dělovka Murdycha skončila na rukavicích litoměřického gólmana. Pak ovšem přišel další šok. V 45. minutě zahrával kapitán Stejskal přímý volný kop a domácí kapitán Čapek si letící míč srazil do sítě – 1:3.

„Tohle nás zlomilo, přeci jsme v tu chvíli nehráli špatně a těsně před pauzou dostaneme smolnou brankou," kroutil hlavou Horáček.

Po změně stran se dlouho na hřišti nic nedělo. V 62. minutě přišla čtvrtá litoměřická rána, když se zblízka prosadil Hranička – 1:4. Junior pak předvedl festival zahozených šancí. Nejprve míč v jasné pozici špatně trefil Demčenko, následně mladý Vaníček po krásné přihrávce od Timofije minul plně prázdnou branku. A pak agilní Timofij jen vyprášil Diveckého rukavice. „Čenda Timofij se mi líbil, hru rozhýbal. Ale v koncovce byl také zbrklý," litoval děčínský trenér spálených šancí. Ale ani brankář Jeřábek se nenudil. Nejprve bravurně vychytal Grunerta, v 75. minutě ho však překonal Tichý a upravil konečné skóre na 5:1 pro Litoměřice.

Junior se tak s domácím publikem jako nováček krajského přeboru rozloučil dosti nešťastně. „Chtěl bych se divákům omluvit za takový výsledek. Soupeř nás opravdu jasně přehrál. Litoměřice nám daly lekci z efektivity. Rozhodl úvod utkání a konec prvního poločasu. Ve druhém dějství jsme měli čtyři vyložené šance. Kluci jako by hráli až příliš bezstarostně. Na soupeře jsme dnes prostě neměli," upřímně pravil Pavel Horáček.

Junior zakončí krajský přebor posledním utkáním v Bílině.

FK JUNIOR DĚČÍN - FK LITOMĚŘICE 1:5 (1:3)

Branky: 12. Doksanský – 5. a 75. Tichý, 2. L. Stejskal, 45. vlastní Čapek, 62. Hranička. Rozhodčí: Dočekal. ŽK: Pařízek, Murdych – Grunert. Diváci: 150. Poločas: 1:3.

FK Junior: Jeřábek – Horáček, Čapek, Folprecht, Pařízek (54. Timofij) – Meduna (38. Vaníček), Demčenko, Betyár (46. Pecha), Doksanský –  Horký, Murdych.