Fotbalisté Benešova potvrdili roli favorita. V rámci derby utkání vyhráli na půdě Heřmanova 3:0. „Fotbal to ale nebyl hezký. Ani z jedné strany. Pro diváky to asi nebylo moc záživné. Přesto jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme lepší a měli více šancí," přiznal předseda Benešova Miloslav Kougl. Tým od Ploučnice je tak stále na druhém místě tabulky. A musí věřit v zaváhání prvního Chuderova.

Kryštof Novák pádí za trofejí pro nejlepšího kanonýra soutěže. Jiříkovský snajpr dal pět branek Boleticím a podílel se na vysokém vítězství Spartaku v poměru 9:2. Ten hrál přitom od 15. minuty po vyloučení Altmana o desíti. „Myslím si, že jsme od začátku byli jasně lepší. Boletice velký odpor nekladly. To nás trošku překvapilo. Ale rozhodně zasloužené vítězství. Všechny fanoušky bychom chtěli pozvat na derby proti Šluknovu," zdůraznil jiříkovský fotbalista Jan Turiščev.

Boletice mají úplně jiné starosti. Za poslední tři utkání dostaly 29 branek a spadly na dvanácté místo v tabulce. „Je pravda, že herně to už bylo lepší. Ovšem nezachytili jsme začátek a pak to bylo zase to samé. Na konci si s námi Novák dělal, co chtěl. Bohužel, nepřekvapili jsme," hlesl hrající předseda Boletic Miloslav Šindelář.

Šluknov byl blízko vítězství nad Chlumcem. Soupeř ale minutu před koncem vyrovnal, následně ovládl i pokutové kopy. „První poločas byl perfektní. Krom jedné branky tam byly další čtyři vyložené šance. Po změně stran nám ale docházely síly. Chlumec byl lepší a nakonec zaslouženě vyrovnal," přiznal šluknovský trenér Aleš Gall.

Union Děčín měl utkání s prvním Chuderovem dobře rozehrané. Dokonce vedl 3:1, pak mu ale lídr nasázel šest branek. „ Náš výkon snesl až do čtyřicáté minuty prvního poločasu celkem přísné měřítko, ale poté jsme se nechali zbytečně rozhodit trojicí rozhodčích a druhá půle už z naší strany byla hodně slaboučká," přiznal vedoucí Unionu Libor Eichelmann.

Horní Podluží dostalo v Hostovicích bůra, na tříbodové vítězství tak čeká už sedm kol. „Jeli jsme tam přesně v jedenácti. Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší," podotkl vedoucí Martin Šedivý.

Velký Šenov doma padl s Přestanovem. Je jasné, že skončí minimálně předposlední. „Nebyl to tak špatný zápas, soupeř byl fotbalovější. Ale my jsme neprodali svou kůži lacino. Ale vše se to opakuje, prostor dostávají mladší hráči," krčil rameny trenér Velkého Šenova Karel Kirchberger.

Hostovice – Podluží 5:0 (2:0) B: Dvořák, Štorc, Křesánek, Černohorský, Tipan. R: Materna. ŽK: 0:2, 100 diváků. Boletice – Jiříkov 2:9 (1:3) B: Švec, Rohlíček – Novák 5, Altman 2, M. Šolc 2. R: Kloub. ŽK: 3:1. ČK: Altman (J), 50 diváků. U. Děčín – Chuderov 3:7 (3:3) B: Murdych 2, Očipka – Řezníček 3, Vosyka, Zvonek, Jouza, J. Rohlík. R: Šimeček. ŽK: 3:1, 80 diváků. Šluknov – Chlumec 1:1 (1:0) – na PK 5:6 B: Svoboda – Drábek. R: Šimeček. ŽK: 2:2, 160 diváků. Šenov – Přestanov 2:4 (0:1) B: Rubanický, Smejkal – Dvořák 3, Levinský. R: Hrubý. ŽK: 3:1, 50 diváků. Heřmanov – Benešov 0:3 (0:1) B: Kolář 2, Polanský. R: Eichler. Bez karet, 80 diváků.