I do nejnižší krajské soutěže hrubě promluvily nezpůsobilé terény. Na hřiště se tak vůbec nedostaly týmy Šluknova, Unionu Děčín a Březin.
Ostatní děčínští zástupci bojovaly o první jarní body. Šlágr kola se hrál v Dobkovicích, kde domácí nováček přivítal Jiříkov. Tři body nakonec uzmuli hosté, Spartak tak vystřídal Dobkovice na třetím místě tabulky.

„Byli jsme celý zápas jasně lepší. Ale bohužel kluci zahodili minimálně deset vyložených šancí. Jiříkov prakticky jednou vystřelil na branku a to mu stačilo. Herně jsme je předčili, ovšem vyhořeli jsme v koncovce,“ kroutil hlavou dobkovický trenér Zdeněk Štol. „Nezasloužené vítězství, domácí byli jasně lepší, a kdyby proměnili všechny šance, byl by z toho debakl. Nás podržel brankář Hadar, měli jsme štěstí a dali domácím lekci z produktivity,“ pousmál se jiříkovský fotbalista Jan Turiščev.

Z posledního místa utekl Heřmanov, který doma udolal 3:2 Chlumec. Hrdinou se stal kapitán Radek Rojko, který obstaral všechny tři branky. Nutno dodat, že dvě byly z pokutových kopů. „Byl to vyrovnaný zápas. Vše rozhodl zbytečný faul brankáře Chlumce a penalta. Je ale pravda, že jsme hráli dobře a odehráli jedno z nejlepších utkání v sezóně,“ pravil Rojko. Heřmanov tak utekl z posledního místa a ukázal, že boj o záchranu nezabalil.

Hrůzostrašně začalo jarní boje Horní Podluží. Silně nekompletní Čechie dorazila do Svádova s jedenácti hráči. Výsledek? Jednoznačná převaha domácích a debakl hostů 0:10!

„Měli jsme nějaké absence, jsou tam zranění. Ale celkově nás je málo. Tady nebylo co řešit, domácí vyhráli zaslouženě,“ podotkl brankář Čechie Ladislav Šedivý. Podluží tak spadlo na samé dno tabulky.

Hosté navíc ve druhém poločase po odstoupení Bandase dohrávali o desíti. Nejlepší střelec Čechie má navíc namířeno do Rumburka.

Dobkovice – Jiříkov 0:1 (0:0) B: M. Šolc.

Heřmanov – Chlumec 3:2 (2:1) B: Rojko 3 (2 z PK) – Virt, Semenský.

Svádov – H. Podluží 10:0 (4:0) B: Varga 3, Havel 2, Vanša, Vošahlík, Janouš, Nesvadba, Novák.