Všem tak spadl kámen ze srdce. „Zvítězili jsme v pravou chvíli, přeci jen se třikrát za sebou prohrálo. Ovšem utkání to nebylo jednoduché. Záchrana by měla být už jistá,“ prozradil trenér domácího souboru Vladimír Vašák.

Pařez otevřel skóre

V prvním dějství Březiny diktovaly tempo hry. „Nikam jsme se zbytečně netlačili, klukům jsem vštěpil myšlenku hrát z obrany a podnikat rychlé protiútoky. To se nám dařilo. Hned v úvodu šel sám na brankáře Culek, ale neuspěl. Stoper Pařez se pak nejlépe zorientoval ve skrumáži a dostal nás do vedení,“ pochvaloval si Vašák.

Zlomové okamžiky přišly ve druhém poločase. Libouchec dostal výhodu pokutového kopu. „Ten ale skvělý Stejskal zneškodnil. Musím ho pochválit, ještě několikrát nás výborně podržel. Když pak utekl po straně Culek a naservíroval míč před prázdnou branku, Jirka Drahoňovský nám druhou brankou dodal potřebný klid. Závěrečné šance soupeře vychytal Stejskal,“ pokračoval v hodnocení lodivod Březin.

Vylepšení pozice

Celek z Děčína tak zabral v hodině dvanácté. „Kluci do puntíku splnili mé taktické pokyny. Po vítězství se nám v posledním kole pojede do Soběchleb daleko lépe. Chceme si ještě vylepšit postavení v tabulce, takže bychom rádi bodovali,“ doplnil trenér Březin Vladimír Vašák.

SK BŘEZINY - ČSAD LIBOUCHEC 2:0

Poločas 1:0 B: Drahoňovský, Pařez. ŽK 6:2, ČK: Wenzel (Březiny), 150 diváků rozhodčí: Beneš.
Březiny: Stejskal – Majerik, Pařez, Šturm – Kořínek, Čapek, Wenzel, Wirkner – Drahoňovský, Vlasák – Culek. Střídali: Brousil, Rajniš, Zajac.