Na čtyřech pěkně připravených travnatých hřištích, za účasti 26 mužstev z celé České republiky, se uskutečnil ve Vilémově v pořadí již 40. jubilejní ročník velice populárního turnaje v minikopané pod názvem Květ 2011.

„Hrálo se v šesti skupinách po čtyřech respektive pěti mužstvech s tím, že první dvě mužstva v pořadí postoupila do play off a s nimi pak ještě čtyři nejlepší mužstva ze třetích míst. Všechny zápasy se hrály 2x8 minut a finále pak 2x10 minut. Obhájce této prestižní trofeje – tým JPS Gastro Vilémov skončil na třetím místě. Některá mužstva překvapivě roli favoritů nezvládla a předčasně klání musela opustit - ze skupin Loosy Praha, FK Zbuzany, SC Veltěž, Alex Všebořice a pak i Union Vršovice, Polnohospodár Staré Hraběcí nebo Hapták Šluknov, Stolspol Liberec či Beunos de Puta Madre Ostrava, kteří byli i letos nejvzdálenějším mužstvem, které se tohoto turnaje zúčastnilo,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů Libor Sklenář.

Určitě bez zajímavosti není, že letošní ročník obsadilo sedm zcela nových mužstev, z nichž se hráči Fojti Varnsdorf dostali až do čtvrtfinále, když v něm podlehli na penalty pozdějšímu finalistovi z Košťan.

„Turnaj měl díky kvalitnímu obsazení velice dobrou úroveň a mužstva si pochvalovala nejen vynikající pažit na náhradním vilémovském hřišti, ale i velmi dobré výkony všech delegovaných rozhodčích, vedených Jaroslavem Pöschkem z Varnsdorfu, kterým patří i dík pořadatelů,“ pochvaloval si Sklenář.

Dík za organizaci tohoto turnaje patří všem členům Vodáckého spolku Hubertus a Sálovka Clubu Stap Vilémov, kteří vše pečlivě připravili a zorganizovali. Dále pak fotbalovému klubu SK Stap Tratec Vilémov za zapůjčení travnaté plochy, kabin a celého areálu. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří se spolupodíleli na této akci a díky nim byly zajištěny hodnotné ceny pro čtyři nejlepší mužstva a výše jmenované jednotlivce v hodnotě přes 15 tis. Kč. Příliš teplé počasí však zapříčinilo, že se jej nezúčastnilo tak jako v minulosti více diváků, kterých bylo letos jen okolo stovky, což je proti minulým ročníkům určitý pokles. V občerstvovacích stanicích členů Sálovka Clubu, kteří měli na starost občerstvení se vytočilo 5 sudů piva a prodalo přes 40 kg uzenin.

Nejlepší hráč – Jägr Tomáš (Bílá Vdova),
Nejlepší střelec – Landyš Jan - 8 gólů (Stolspol Liberec)
Nejlepší brankář – Mareš Jan (Contra Team Hrob)
Nejlepší rozhodčí – Bukvička Dušan (Mn. Hradiště).


Vítězi základních skupin:
Nica Rumburk, Kádě 5000, Fojti Varnsdorf, Buenos de Puta Madre, Bílá Vdova a Louka Košťany.

Osmifinále: Nica Rumburk – SG Český Dub 0:2, Union Vršovice – Bílá Vdova Varnsdorf 0:2, Hapták Šluknov – Buenos de puta Madre Ostrava 0:0 (2:3 na PK, Contra Team Hrob – Kádě Velký Šenov 0:0 (4:3 na PK), Louka Košťany – Gromiho tlupa Děčín 1:0, Polnohospodár Staré Hraběcí – Fojti Varnsdorf 0:0 (2:3 na PK), JPS Gastro – Bláto na hřišti Mikulášovice 5:0, Dolní Poustevna – Stolspol Liberec 0:4.

Čtvrtfinále:
SG Český Dub – Bílá Vdova 1:4, Buenos de puta Madre – Contra team Hrob 0:0 (0:3 na PK), Louka Košťany – Fojti Varnsdorf 1:1 (5:3 na PK) JPS Gastro – Stolspol 2:0

Semifinále:
Bílá Vdova – Contra team 1:0, Louka Košťany – JPS Gastro 0:0 (3:2 na PK)

O 3. - 4. místo:
JPS Gastro – Contra team Hrob 7:6 (kopali se po vzájemné dohodě jen pokutové kopy)

Finále:
Bílá Vdova Varnsdorf – Louka Košťany 1:0