Tým od Ploučnice ale vše hodil za hlavu, celek z Teplicka zničil 5:0 a slaví důležité body v bitvě o záchranu. „Nevěděli jsme, co od soupeře čekal. Přejel Kamenici a hodně změnil tým. Tři body a výsledek jsou parádní,“ pravil trenér Milan Kougl.

Benešov začal skvěle, po půl hodině vedl 2:0. „Naše obrana pracovala hodně a moc toho hostům nepovolila,“ připomněl Kougl.

Po změně stran pak v rychlém sledu přidal třetí trefu Horvát. A když za dalších pět minut vystřihl parádního vlastence Šváb, bylo rozhodnuto. „To se stalo po standardní situaci. Byl to vlastně nejhezčí gól, ten hráč to dobře uklidil do šibenice,“ smál se Kougl. „Další naše góly padly vlastně po pěkných kombinačních akcích,“ rychle podotkl.

Benešov tak předposledním Libochovicím prchl už na osm bodů. Navíc se dotáhl na trio týmů, kterým v tabulce dýchá na záda. Právě na desátý Proboštov aktuálně ztrácí jen dva bodíky.

„Myslím si, že jsme definitivně unikli předposlední příčce. A navíc je dobře, že máme týmy před sebou na dostřel. Osobně si myslím, že více jak dva týmy padat nebudou. Ale na to se zase nemůžeme spoléhat. Věřím, že nás tento výkon nakopne do dalších zápasů,“ dodal na závěr Kougl.

V dalším kole cestuje Benešov do Bohušovic. Tam ho čeká další nováček, který je aktuálně osmý.

Benešov n. Pl. – Proboštov 5:0 (2:0)

Branky: Hadrava, Kolář, Horvát, vlastní Šváb, Oravík. R: Dvorský. ŽK: 1:1. Diváci: 70.

Benešov: Minařík – Kropáč, Pařízek, Mottl, Padrta (74. Verbíř) – Kroupa, Hadrava (62. Oravík), Horvát, Jäger – Polanský (58. Hora), Kolář.