Fotbalová I.B třída napsala na jaře svůj další příběh, v pořadí už osmnáctý. Jak se dařilo našim okresním zástupcům?

Šlágr kola byl k vidění v Benešově. Domácí, kteří jsou na prvním místě tabulky nakonec udolali druhý Chuderov po pokutových kopech. Na čele tak mají už čtyřbodový náskok. „Prohráli jsme po penaltě, která byla. Po změně stran jsme tlačili, po odraženém míči skóroval Knespl, který tak odčinil právě zaviněnou penaltu. Ten samý hráč pak rozhodl penaltový rozstřel. Chtěli jsme tři body, ale i ty dva jsou dobré. Nejslabším článkem na hřišti byl rozhodčí," stručně pravil benešovský trenér Miroslav Vrabec.

Pátý zápas na jaře, páté vítězství. Fotbalisté Jiříkova urvali v Horním Podluží výhru 2:1 a pokračují v parádní jízdě. „Bylo to hodně ubojované, uhráli jsme to srdcem. Domácí nehráli špatně a měli dost šancí. Tři body jsou pro nás cenné," pravil jiříkovský fotbalista Jan Turiščev. Spartak ze třetího místa ztrácí na první Benešov pět bodů. „Nikam se necpeme. Je pravda, že asi moc lidí nečekalo, že budeme hrát takhle nahoře. Ale I.B třída je pro nás stropem," dodal Turiščev s úsměvem.

Horní Podluží herně nezklamalo. Nezískalo ani bod a nadále je tak blízko pásmu, které zavání sestupem. „Myslím si, že jsme byli Jiříkovu hodně důstojným soupeřem. Zápasu by minimálně remíza určitě slušela," litoval vedoucí Čechie Martin Šedivý.

Čtvrté jarní vítězství vybojoval Šluknov, který vyhrál na půdě trápícího se Heřmanova 4:2. „Zasloužené vítězství. Domácí kousali, po změně stran jsme hru zlepšili a nakonec rozhodli. Dávali jsme opravdu pěkné branky. Heřmanovu musíme poděkovat za perfektně připravený trávník," pochvaloval si šluknovský trenér Aleš Gall.

Šest branek padlo ve Velkém Šenově, domácí po remíze 3:3 zvládli penalty. Děčínský Union odjel s jedním bodem, když vyrovnávací trefu inkasoval v poslední minutě z pokutového kopu. „Musím kluky pochválit, hráli dobře. Bojovali a měli asi větší chuť po vítězství. Celkově to bylo vyrovnané utkání, možná jsme měli více šancí," pravil domácí trenér Karel Kirchberger. „Nebyl to z naší strany výbuch. Je ale pravda, že Šenov zahrál úplně jiný zápas než u nás na podzim," zdůraznil vedoucí Unionu Děčín Libor Eichelmann.

S porážkou 1:5 se vrátily Boletice z Přestanova. A právě tento soupeř se na Spartak v tabulce dotahuje. „Zasloužené vítězství, rozhodlo se v prvním poločase," pravil trenér Přestanova Roman Kratochvíl.

Benešov – Chuderov 1:1 (0:1) na PK 8:7. B: Knespl – Vosyka (PK). R: Bláha. ŽK: 1:4, 150 diváků. Podluží – Jiříkov 1:2 (0:1) B: Peleška – Altman, R. Šolc. R: Nedvěd. ŽK: 1:4, 30 diváků. V. Šenov – U. Děčín 3:3 (1:2) na PK 5:4. B: Tlapák 2 (1 z PK), Smejkal – Galaš, Očipka, Huček (PK). R: Teska. ŽK: 2:1, 60 diváků. Přestanov – Boletice 5:1 (3:0) B: Šmejkal 2, Valenta, Dvořák, Matuščin – T. Beutler. R: Topinka. ŽK: 1:0, 30 diváků. Heřmanov – Šluknov 2:4 (1:2) B: Váňa, Rojko (PK) – Schneider, Hajduk, Mikula, Svoboda. R: Zitko. ŽK: 3:2, 50 diváků.