„Jsem rád, že hráči utkání odehráli s nasazením a správným přístupem," pochvaloval si trenér Modré Josef Rákosník.

Domácím hodně pomohl brzký gól. Po rychlém kontru a přihrávce Žáka proměnil svůj nájezd Slykhouski. „Hrál se spíše bojovný fotbal. Na takovém terénu to stejně jinak nešlo. Hosté měli více ze hry, ale obrana v čele s Kratochvílem vše vyřešila," konstatoval Rákosník.

Po změně stran Modrá vyrovnala hru a hlavně si pojistila svůj náskok. Nejprve těžil navrátilec Demčenko z pěkné kombinace dua Fišer Horyna, následně se opět trefila běloruská posila. Ještě ne dvacetiletý Slykhouski po pěkném pasu opět utekl jiřetínské obraně a s přehledem proměnil svůj nájezd.

Stav 3:0 měl dodat Modré klid. Ale ten byl až příliš velký. „Hráči polevili v koncentraci a hosté během tří minut vstřelili dvě branky. Naštěstí jsme v závěru vítězství udrželi, a získali tak potřebné body," oddechl si Rákosník.

Vítězství tak posunulo tým z Děčínska na dvanácté místo před Chomutov a Postoloprty. „Důležité body tedy zůstaly doma, na vlastním trávníku prostě musíme vyhrávat. Teď nás čeká těžký zápas v Srbicích, které hodně posílily. My tam můžeme jet v klidu a třeba favorita překvapit. Doufám, že si hráči zachovají do příště to dobré z tohoto zápasu," dodal závěrem trenér Modré.

Jiskra Modrá - Sokol Horní Jiřetín 3:2 (2:0)

Branky: 11. a 73. Slykhouski, 56. Demčenko - 78. Hlaváček, 80. Hošek. R: Kuriljak. ŽK: 3:2. Diváci: 40.

Modrá: Kratochvíl - Horyna, Pazdera, Podolský, M. Fejfar - Slykhouski (81. Šotola), Žák, T. Fejfar, Fišer - Demčenko, Veselý (85. Sýkora).