Ten, kdo v sobotu dorazil na tamní fotbalový areál, nemusel litovat. Vše začalo utkáním Hadimršky (ženy) vs. Starý Šachov stará garda. Nakonec ženy vyhrály 2:0, hrálo se za úmorného vedra, o přestávce pak ukázaly své umění českolipské roztleskávačky.

Následoval druhý fotbalový duel, ve kterém se představilo A mužstvo Starého Šachova a Týmu hvězd. Oba celky se rozešly po pěkném výkonu smírně 2:2, diváky pak příjemně rozptýlilo vystoupení mažoretek z České Lípy.

Po zápase potom náladu rozproudilo taneční vystoupení děvčat ze Žandova. „Následovat mělo vystoupení kapely Bay the Way. To bylo bohužel zdrženo výpadkem proudu a vytrvalým deštěm. Naštěstí kolem páté hodiny se obloha umoudřila a dovolila nám si poslechnout několik písniček této kapely," prozradila Petra Simmerová, dcera předsedy fotbalového klubu Františka Simmera.

Závěr patřil taneční zábavě děčínské kapely U-Style pod širým nebem. „Vzduch byl vyčištěný, tak se skvěle tančilo," usmívala se Simmerová.

V jedenáct večer byly „narozeniny" klubu oslaveny krásným ohňostrojem a do ranních hodin se pokračovalo v zábavě. Po celou dobu bylo návštěvníkům nabízeno pestré občerstvení 
a celým dnem provázel DJ Bauman.

Akce se zúčastnilo po celý den přibližně dvě stovky lidí. „Na to, že Šachov je malá vesnička, se to opravdu povedlo. Jsem hlavně ráda kvůli taťkovi, který zrovna ten den slavil 55. narozeniny. Je to člověk, který dal místnímu fotbalu za ty roky hrozně moc, tak to byl pro něj ten nejlepší dárek," dodala mimo jiné fotbalová rozhodčí.