Fotbalisté Vilémova jeli do Perštejna, dohromady ujeli zhruba 300 kilometrů. Tým z výběžku ale prokázal dobrou jarní formu, domů si odvezl výhru 3:2 a na třetí Srbice ztrácí už jen tři body. „Byla to dlouhá, ale určitě ne marná cesta. Zajímavostí bylo, že v domácím dresu nastoupil exligový hráč František Veselý,“ prozradil manažer Vilémova Libor Sklenář.

Poločas skončil smírně, na vedoucí branku vilémovského Kučery, za domácí pak odpověděl poměrně šťastnou trefou Krok. „Byla to vyrovnaná první půle,“ připomněl Sklenář.
Po změně stran vrátil Vilémovu vedení Vavroušek, dvacet minut před koncem ale po chybě obrany vyrovnal Koštůr. Rozhodnutí tak přišlo v 80. minutě. „Ve vápně byl faulován Malec, následnou penaltu proměnil Kučera. Domácí se snažili vyrovnat, ale my jsme výhru udrželi,“ pochvaloval si Sklenář.

Vilémov pošilhává po třetím místě. Zlákala by ho představa vyšší soutěže? „Je to náš další nečekaný úspěch venku a posun v tabulce. Je zde ještě šance skončit do třetího místa a o to se chtějí naši borci pokusit. Mohlo by to dokonce znamenat nabídku na postup do divize jako před třemi lety, ale nepředbíhejme, máme před sebou ještě pět kol,“ dodal Sklenář.
V hodně okleštěné sestavě dorazilo Jílové do Modlan, do pole musel i brankář Vosecký. Nováček přeboru neměl proti Baníku nárok, porážka 0:3 je pro Jílové ještě milosrdná.

„Modlany byly po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Výsledek je pro nás ještě mírný, domácí měli spoustu dalších vyložených šancí,“ stručně hodnotil nepovedený zápas trenér Ondřej Barilla.

Poločas naděje, a pak totální zmar. Fotbalisté Modré prohráli se sloučeným týmem Horního Jiřetína a Litvínova 1:4. Jiskra tak zůstává poslední a její situace není vůbec dobrá.
„První poločas jsme hráli ještě obstojně. Domácí nás nechali hrát, ale chyběla nám kvalita ve finální fázi,“ hodnotil bezbrankový poločas trenér Modré Josef Rákosník.

Po změně stran ale Modrá na hřišti totálně selhala. „Druhý poločas jsme začali doslova tragicky. Pak se hráči na chvíli zvedli, když Mayerhofer snížil na 1:2. Ale tak hloupé branky, co si necháme dát, to můžeme dostat jen my,“ kroutil hlavou.

Modrá tlačila, místo vyrovnání dostala další dva fíky. „Někteří hráči, a to zejména ti mladší, snad ani nevědí, o co se hraje. Jejich přístup a nasazení je tak akorát na přes držku. Když nemám kvalitu, tak tam alespoň musí být zápal a snaha. Tady se dalo něco udělat, ale ne po přístupu některých hráčů, který jsme předvedli ve druhé půli,“ zlobil se Josef Rákosník.

Spartak Perštejn – Stap Vilémov 2:3 (1:1) B: Krok, Koštůr – Kučera 2 (1 z PK), Vavroušek. R: Klimpl. ŽK: 3:1. Diváci: 120.
Vilémov: Vaňák – Honců, Jirchář, Kurel, Jindřich – Havel (72. Malec), Vavroušek, Kučera (89. Čuda), Hoke, Buryánek, Ruszó (62. Šmalcl).

Baník Modlany – FK Jílové 3:0 (2:0) B: Doležal, Dolejška, Kupka. R: Karrmann. ŽK: 2:1. ČK: Florián (J). Diváci: 100.
Jílové: Smutný – Červenka, Michalec, Florián, Vait – Kolář (55. Čermák), Feledi, Gaher, Vosecký – Just, Bílek.

Jiřetín/Litvínov – Modrá 4:1 (0:0) B: Banovič 2, Hlaváček, Levý – Mayerhofer. R: Kolátor. ŽK: 2:4. Diváci: 120.
Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, M. Fejfar, Pražák – Šotola, T. Fejfar, Čisár, Mayerhofer – Karlík, Sýkora.