Poslední červnovou sobotu, tedy 28. června se sešli hráči nad 35 let na pátém ročníku turnaje starých gard. Hrálo se současně na dvou hřištích, systémem každý s každým ve složení 1 6.Klání se zúčastnila mužstva starých gard Dolní Poustevna, Prysk, Mikulášovice, Vilémov a Lipová. Účast přislíbilo i družstvo Jílové, ale v den turnaje se bohužel nedostavilo.

Na třetím místě skončili domácí borci, druhou příčku obsadilo družstvo Prysk a z titulu se mohou radovat hráči Vilémova.

Hráči Mikulášovic skončili těsně pod bednou a poslední místo připadlo týmu Lipová.

Diplom pro nejlepšího hráče si odvezl Miroslav Soukup z Mikulášovic, nejlepším brankářem byl vyhlášen Václav Žák hrající za Lipovou. Nejlepším střelcem se stal Roman Vichterey z Vilémova. Nejstarším účastníkem turnaje byl Rudolf Učeň z Dolní Poustevny.

Současně probíhalo také setkání bývalých hráčů a funkcionářů FK Dolní Poustevna, které se konalo u příležitosti 75. výročí založení fotbalu ve městě.

Nad starými fotografiemi a kronikami přišlo zavzpomínat zhruba čtyřicet starších bývalých hráčů. Oslavovalo se až do pozdních hodin, kdy se všichni bavili při hudbě.

O týden později, v sobotu 5. července přivítal fotbalový klub na svém hřišti účastníky už 53. ročníku turnaje O pohár Šluknovského výběžku.

Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, hrálo se systémem každý s každým na celé hřiště 2×20 min.

Po dlouhých šesti letech se staly vítězem domácí hráči, na druhém místě skončilo mužstvo Šluknova, třetí místo obsadili fotbalisté z Libochovic a poslední čtvrtá příčka zůstala B týmu Dolní Poustevna.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Břetislav Moravec z Dolní Poustevny B. Nejlepším střelcem se stal David Karpíšek z Dolní Poustevny A a cenu pro nejlepšího hráče si odvezl Menhardt z Libochovic.