„Samotní hráči se rozhodli, že prostě proti celku Roma Děčín nenastoupíme. Bojíme se 
o své zdraví, raději zaplatíme pokutu a prohrajeme kontumačně," pravil sekretář Františkova Martin Klein.

Vedení Roma Děčín takové rozhodnutí samozřejmě rozlítilo.

„Tohle se neděje nikde ve světě. Já mám na to svůj názor. Je jasné, že pokuta okolo pěti tisíc týmy nezajímá, že se na to složí. Kdyby to takhle pokračovalo, tak bychom ke konci sezóny šli o soutěž výš do okresního přeboru. Ale my hlavně chceme hrát fotbal. Sbírat body po kontumacích? To nás rozhodně bavit nebude," ohradil se předseda a trenér Roma Děčín Pavel Horvát.

Už nyní je ale jasné, že ani druhé kolo nováček III. třídy hrát nebude. Domácí bitva proti Rybništi se neuskuteční, hosté také nechtějí nastoupit.

„Máme stejné důvody jako Františkov. Bojíme se o to, aby se našim hráčům nic nestalo. Raději zaplatíme pokutu 
a podstoupíme kontumační porážku," uvedlo vedení klubu Tatran Rybniště.

Co vůbec stojí za vzpourou proti fotbalovému týmu Roma Děčín? Na konci května 2011 se na Městském stadionu v Děčíně strhla rvačka mezi děčínskou Lokomotivou a tehdejším FC Děčín.

„Do 86. minuty to byl pohodový duel. Padly jen čtyři žluté karty. Bohužel, pak se to rozjelo. Nejprve se hráči FC dožadovali penalty, následně domácí Herák při přerušené hře udeřil několikrát hostujícího Nováka," popsal hlavní rozhodčí Miroslav Dostál utkání. „Po inzultaci jsem utkání ukončil, museli jsme se schovat v kabině. Venku byl slyšet řev, hráči Lokomotivy zavolali policii a také se schovali ve své šatně. Podle svědků na hřiště vběhli i domácí fandové. Museli jsme odejít za doprovodu policie," dodal Dostál.

FC Děčín byl po tomto incidentu vyloučen ze III. třídy.

Fotbalové kluby se obávají, že tehdejší hráči jsou i v kádru děčínského celku Roma.

„To není pravda. Máme tu převážně mladé kluky, v týmu je osm dorostenců. Zbytek jsou chlapi. Přijde mi směšné, že hráči Františkova řeknou, že se bojí o své děti. To je naprostý nesmysl. Podle nás prostě nechtějí hrát proti Romům, bojí se nám podat ruku. Hlava mi to nebere, hodně mě to rozčílilo," netajil Horvát velké rozčarování.

Utrpět také může regulérnost soutěže. Samotný okresní fotbalový svaz ale věří, že kontumačních výsledků nebude přibývat.

„Můžu potvrdit, že utkání Františkova proti celku Roma Děčín bude kontumováno ve prospěch hostů a domácí budou finančně potrestáni. Mohu také potvrdit, že se o víkendu nebude hrát zápas Roma Děčín proti Rybništi. Hostující tým nechce do zápasu nastoupit a má stejné důvody jako Františkov," řekl sekretář OFS Ladislav Šefčík.

„V roce 2011 jsme s nimi měli problémy. Byli velmi agresivní. Raději zaplatíme, než aby náš hráč musel do nemocnice," mají jasno ve fotbalovém oddílu v Rybništi.

Ve třetím kole jsou na řadě Verneřice. Ty prý ale do zápasu proti novicovi soutěže nastoupí.

„My bychom měli nastoupit. Ani si nemůžeme dovolit jinou variantu. V klubu není taková finanční situace, abychom si mohli dovolit zaplatit pokutu. Byl by paradox, kdyby Roma Děčín postoupil. Ale hádám, že většině týmů by to nevadilo," řekl hráč SK Verneřice Ludvík Kadleček.

„Já pevně věřím, že většina týmů vzájemný zápas nebude bojkotovat. Roma Děčín ale musí ukázat, že dokáže sekat latinu," dodal sekretář okresního fotbalového svazu.

Už před sezónou se kvůli týmu Roma Děčín ze soutěží na Děčínsku odhlásila Lokomotiva Děčín, která v součanosti hraje III. třídu v okrese Ústí nad Labem.