Druhým týdnem polykají tepličtí fotbalisté náročné tréninkové dávky, které jim ordinuje nový hlavní kouč Lukáš Přerost. Severočeši se v těchto dnech připravují v Modré, kam vyrazili na kondiční soustředění.

„Hráči trénují dvoufázově. Dopoledne se zaměřujeme víc na kondici, hráči rozvíjí rychlostní a silové schopnosti. Odpolední tréninky věnujeme hodně intervalovým hrám," přiblížil náplň dne Přerost. „Všichni hráči pracují tak, jak by měli. Jsou si dobře vědomi, o co jim jde. Jsem spokojený. Všechno probíhá v pořádku. Nikdo není zraněný, jen Petr Lukáš měl v pondělí zvýšenou teplotu, ale v úterý už se normálně zapojil do tréninku," prozradil mladý kouč.

Jeho svěřenci dřou v Modré od neděle, dnes a zítra je vytrhnou z tréninkového stereotypu zápasy se zahraničními týmy. Nejprve Tepličtí změří síly s hráči třetiligového ruského klubu Tjumeň, kteří nyní pobývají na soustředění v Blšanech. Následující den dorazí do Modré slovenská Nitra, jejíž dres obléká i bývalý útočník Teplic Karel Kroupa. Dnes se hraje od 17.00, zítra o půl hodiny dřív. „Postavíme dvě vyvážená mužstva, která budou namíchaná ze zkušených a mladých hráčů, a každé odehraje jeden zápas," naplánoval Přerost. Nastoupit by měl už i gólman Tomáš Grigar, který se k týmu připojil v pondělí. Slovenská posila Ján Chovanec se bude hlásit až v neděli. „Žádný nový hráč na testy v tuto chvíli nedorazil," poznamenal Přerost.

Od 8. do 11. července čeká Teplice herní soustředění v rakouském Bad Zellu, po kterém Přerost zúží kádr. „Bude to těžké rozhodování. Všichni hráči se rvou o místo, chtějí zůstat v kádru. Moudřejší budeme po sérii utkání, z tréninku se toho nedá tolik usoudit," uzavřel trenér.

Moulis: Budu makat. Chci se udržet v týmu

Modrá – Fotbalista Pavel Moulis je jedním z řady hráčů, kteří se vrátili do Teplic z hostování v Ústí nad Labem, aby se v přípravě pokusili vybojovat místo v prvoligovém kádru. Dvaadvacetiletý útočník dostal příležitost v prvním utkání a hned na sebe upozornil dvěma góly.

„Po roce a půl jsem oblékl teplický dres, takže jsem byl spokojený, že se nám zápas povedl," komentuje Moulis víkendovou výhru nad Proboštovem 6:0 pro klubový web.

V tomto týdnu Moulis dostává do těla stejně jako jeho spoluhráči na kempu v Modré. „Soustředění je vždycky větší makačka než normální tréninky, ale já věřím, že to všichni zvládneme v pohodě."

Každodenní  dril trochu poleví dnes a zítra, kdy fotbalisté Teplic sehrají  dva přípravné  duely. „Vždycky je lepší mít zpestření v podobě zápasu, naruší to ten tréninkový stereotyp," těší se Moulis.

V uplynulé sezoně nastřílel v dresu vítěze druhé ligy z Ústí šest gólů. A to přitom na jaře naskakoval nezvykle na kraji zálohy. „Byl jsem překvapený, když mě tam trenér Habanec začal stavět. Cítil jsem kvůli tomu i trošku nechuť, ale rychle jsem si zvykl. Pořád jsem ale hlavně hrotový hráč, tam se cítím nejlépe," zdůrazňuje Moulis a dodává: „Zatím jsme můj post s trenérem Přerostem neřešili, ale ať mě dá kamkoliv, tak budu makat. Chci se udržet v A týmu." (mik)