Vzhledem k tomu, že tým SK Stap Tratec Vilémov zahajuje nadcházející mistrovskou soutěž již v sobotu 7. srpna 2010, zahajuje letní přípravu již v úterý následujícího týdne, tedy 13. července 2010. Hráči budou trénovat pravidelně třikrát týdně, vždy od 18 hodin na vedlejší hrací ploše.

Stap Tratec sehraje také pět přípravných zápasů, ve kterých dostanou šanci všichni hráči z širšího kádru. Po skončení letní přípravy, které se zúčastní okolo dvaadvaceti hráčů, bude zúžen kádr na osmnáct. Hráči co se nedostanou do úzkého kádru půjdou na hostování do okolních klubů.

Už dnes se tým z Vilémova zúčastňuje turnaje v minikopané s názvem Putovní květ, který sám pořádá.

V prvním přípravném utkání se postaví proti soupeři z Nového Boru na jeho hřišti, který kope Krajský přebor. Výkop se uskuteční 17. července v 17:30.

Přesně o týden později, tedy 24. července má na programu utkání poháru ČMFS. To se odehraje na hřišti soupeře, který zatím není znám. Rozhodnout se musí mezi Lovosicemi a Brozany. Začátek utkání je naplánováno na 17:00.

Vilémovští diváci uvidí domácí celek v jediném přípravném utkání a to až 27. července, kdy se postaví proti týmu FC Kunratice, který hraje Pražský přebor.

V poslední červencovou sobotu, která je zároveň posledním dnem měsíce se přijede představit i děčínským divákům. Své síly bude měřit s tamním klubem Junior Děčín, který hraje 1. A třídu. Výkop je načasován přesně na 17:00.

V posledním přípravném utkání pojedou vilémovští fotbalisté do nedaleké Mimoně, kde se utkají s místní Jiskrou. Utkání se odehraje 4. srpna a začne v 18:00.

Jediné domácí utkání se s největší pravděpodobností odehraje na hlavní hrací ploše, pokud tomu bude přát počasí a stav hrací plochy.

Stap Tratec povede jako hlavní trenér Ing. Milan Suchomel , asistentem mu bude J. Zbončák. Role maséra se ujme Z. Maier. L. Sklenář bude i nadále vedoucím mužstva a manažerem. Zájezdy, stejně jako zápisy bude mít na starost L.Třešňák.