Slezané z posledních sedmi utkání prohráli jediné, v minulém kole padli těsně 0:1 na půdě Olomouce. „Třinec má konsolidovaný tým, jeho hráči jsou dlouho pohromadě. Jeho hra je dobře organizovaná a zodpovědná. Je to pro nás důležité utkání, dvakrát teď hrajeme venku. Máme tak šanci napravit domácí porážku. A hned tu první chceme využít," má jasno varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Co říkají statistiky? První vzájemný zápas v této sezóně skončil ve Varnsdorfu smírně 2:2. Severočeši ale v Třinci vyhráli dvě poslední utkání (1:0 a 4:1). Tým z Kotliny si chce napravit reputaci po nevydařeném vystoupení proti Vítkovicím. „Musíme se zlepšit ve všech faktorech. Asi u nás nastalo jakési sebeuspokojení, v prvních třech jarních kolech jsme byli za naše výkony chváleni. Proti Vítkovicím mně chybělo větší nasazení a agresivita. V určitých situacích větší klid. Bylo to hodně špatné," uznal Frťala.

FORTUNA NÁRODNÍ LIGA. Varnsdorf doma přivítal nováčka z Vítkovic.
FOTO: Varnsdorf selhal. A Kopecký vyzrál na Frťalu

Se svou partou se na sobotní zápas vydá už v pátek, v Třinci se totiž hraje v sobotu od 10.15. „Na to už jsme zvyklí. V pátek potrénujeme a pak vyrazíme," podotkl s úsměvem.

Dobrou zprávou je, že se vyprazdňuje varnsdorfská marodka. Mimo by tak měl být pouze dlouhodobě zraněný Filip. „Jsem rád, že jsou kluci víceméně v pořádku. Jsou to příjemnější starosti, když máte z čeho vybírat. Věřím, že namícháme dobrou sestavu," dodal.

Třinec má ze svého soupeře respekt. „Hodně kluků tam znám, jelikož jsem tam byl před dvěma lety na zkoušce. Je tam také hodně fotbalistů, kteří v minulosti prošli Slovanem Liberec, se kterými jsem dřív hrál v dorostu nebo v juniorce. Co jsem je měl šanci vidět, jsou mi velmi sympatičtí. Snaží se hrát kombinačně, po zemi, mají tam dobrého trenéra, vrátil se jim Zdenko Frťala. Mají takový komplexní tým, dobře poskládaný," pravil pro třinecký klubový web obránce Martin Jánošík.

Závod kočárků u děčínské Střelnice.
KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled