Pro domácí to musel být hodně zvláštní zápas. Do žádného souvislého tlaku se nedostali. Agresivní napadání Varnsdorfských a snaha vyřadit ze hry dirigenta Jana Jeřábka? Problém, s nímž se vypořádávali těžko. Pardubice lacino přicházely o míč, v první půli se jim ještě jakž takž dařilo podnikat ofenzivní výpady po levé straně, ale i s tím byl po pauze utrum.

Šance? Spíš pološance. Jednou pálil zpoza vápna Martin Hundák, jednou Jan Hodas, tutovku pak sebral Hundákovi včasným vyběhnutím brankář Vilém Fendrich a to bylo na dlouhou dobu všechno.

Domácí celek měl dost starostí, aby ubránil kombinace soupeře a na nějaká kouzla směrem dopředu jakoby nezbývaly už moc síly.

Varnsdorf byl prvnímu gólu dvakrát blízko ve 23. minutě. Poprvé, když se za vápnem opřel do skákajícího míče Matěj Kotiš, parádně ho trefil nártem a domácí brankář Martin Shejbal plachtil ke své pravé tyči sice krásně, jenže úplně zbytečně, na tuhle pumelici dosáhnout nemohl. Varnsdorf měl ale pech. Ukázkové ráně totiž chybělo jedno, zhruba dva centimetry, od tyče se míč odrazil ven.

Po pár vteřinách se v pardubickém vápně vyšrouboval nejvýš stoper hostí Martin Kouřil, jenže na brankové čáře zastavil jeho gólovou hlavičku Petr Kudrna.

Z úporné bitvy ve středu pole pak vybočila střela varnsdorfského Kristiána Zbrožka. Jeho pokus z hranice šestnáctky mířil do brány, brankář Shejbal se vytáhl, radosti hostí řekl rázné „ne".

Góly začaly padat až v závěru. V 84. minutě se poprvé v zápase prosadil přes pardubického Davida Norka ukrajinský šikula Pavlo Rudyntskyy. Jeho centr se snesl ke Končalovi, který prostřelil pardubického brankáře.

Jenže vedení se v táboře kouče Frťaly slavilo až moc. Východočeši podnikli po rozehrávce bleskový útok, na jehož konci byl střídající Lukáš Rešetár a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Branky: 85. Rešetár – 84. Končal. Rozhodčí: Hrubeš – Pelikán, Peřina. ŽK: 3:2 (Kudrna, T. Kakrda, Jeřábek – Schubert, Rudnytskyy). Diváci: 612. Poločas: 0:0. Pardubice: Shejbal – Přibyl, Šejvl, Němeček (27. Tischler), Norek – Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Hundák – Hodas (81. Fusek), T. Kakrda (54. Rešetár). Varnsdorf: Fendrich – Tvaroha, Kouřil, Zbrožek, Končal – Rudnytskyy, Kotiš, Breite, Miknič (56. Jakobovský) – Schubert (77. Daníček), Volf (61. Synek).