Fotbalová národní liga má před sebou předehrávky prvního jarního kola. A ve Varnsdorfu by se měl v neděli od 13.30 odehrát hlavní šlágr celého víkendu.Jak Varnsdorf tak Táborsko se prezentují velmi dobrou formou. Severočeši neprohráli devět utkání, Táborsko dokonce deset zápasů. „Postavení našeho soupeře mluví samo za sebe. Táborsko je velmi nebezpečné a má ve svých řadách ligovou osu. Na tento duel se všichni těšíme, oba týmy hodně dlouho neprohrály," pravil kouč Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Oba celky spojuje ještě další věc skvělá obrana. V tomto ohledu jsou oba mančafty nejlepší, Táborsko inkasovalo devět gólů. Varnsdorf dvanáct. „Jak my, tak Táborsko hrajeme útočný fotbal. Takže si myslím, že nějaké góly padnou. Pevně věříme, že víc jich napadá do sítě našeho nedělního soupeře," usmíval se Frťala.

Jména jako Šimák, Strnad, Šimon, Javorek. To je nebezpečí, které na Varnsdorf číhá. „Táborsko tam má velmi šikovné a hlavně zkušené hráče. Všeobecně se prezentují kombinační hrou a jako nadstavbu mají nebezpečné standardní situace," upozornil varnsdorfský lodivod.

Táborsko je na prvním místě a může se chlubit titulem podzimního mistra. Překvapení? „Pro mě ani ne. Soupeř měl vlažný úvod, ale poté se dokázal sehrát a deset zápasů neprohrál. Takže je na první příčce zaslouženě," uznale kvitoval Frťala.

Oproti minulému utkání ve Zlíně se kádr Varnsdorfu nijak nezměnil. „Dlouhodobě zraněný je Cana, mimo bude asi Zbrožek. Alespoň na lavičku by mohl usednout Filip," dodal Frťala.

A co se ozývá před utkáním z hostujícího tábora? „Chceme protáhnout naši sérii bez prohry. Bod z venku by byl dobrý, tři by byly fantazií. Ve Varnsdorfu chceme prokázat, že nejsme první náhodou," uvedl trenér Táborska Roman Nádvorník.