Kdo se odrazí ode dna a kdo ještě více zabředne do výsledkové krize? Aneb v neděli čeká fotbalisty Varnsdorfu důležitý souboj s Frýdkem Místkem.

Oba celky toho mají hodně společného – ani jednou nevyhráli, shodně nastříleli pouze čtyři branky a s dvěma body se krčí na dně tabulky. Varnsdorf má ale utkání k dobru. „Neberu to jako zápas pravdy. Záleží na nás, jak to zvládneme v hlavách. Máme mladé mužstvo. Největším nepřítelem tedy bude, abychom se toho nebáli. Frýdek má organizované a zkušené mužstvo. Podobně jako u nás předvedená hra neodpovídá bodovému zisku. Čekám urputný boj. My máme jednoznačný cíl – chceme to zvládnout jak herně, tak hlavně výsledkově," má jasno trenér Roman Skuhravý.

Valcíři se v prvních šesti zápasech trefili pouze jednou, ale v posledním zápase remizovali s Táborskem 3:3. „Toho se neděsím, bude to opravdu o naší aktivitě. My zažíváme v zápasech pasáže, kdy jsme lepší, vedeme a kontrolujeme hru. Jenže s tím strachem o výsledek ta utkání ztrácíme. Soupeř bude hrozit ze standardních situací, má výškovou převahu. Budeme připraveni a doufám, že gólové hody soupeře u nás nebudou pokračovat," věří Skuhravý.

Právě minulý zápas v Pardubicích přesně podtrhl slova varnsdorfského kouče. „My prakticky budujeme nové mužstvo. Naposledy nastoupili tři hráči, kteří absolvovali drtivou většinu přípravy. Ta nesehranost je v klíčových situacích hodně znát. Třikrát jsme vedli a třikrát to nedotáhli. Panice nepropadáme, ale hodně nás naše pozice mrzí kvůli fanouškům a také vedení. Bohužel ty důvody tam jsou. Ideální pomůckou je pojišťovací gól, ale my se musíme naučit vyhrávat zápasy i 1:0," zdůraznil Skuhravý.

Varnsdorfu do karet nenahrávají zranění. „Marodka zůstává stejná, navíc nám ubyl Jirka Schubert. Je toho hodně. Ale musíme na to koukat pozitivně. Na tréninku je vidět, že kluci s tou situací chtějí něco udělat. V neděli si prostě jdeme pro tři body," uzavřel vše varnsdorfský lodivod.

Ale i Frýdek-Místek si brousí zuby na nedělní vítězství. „ Do Varnsdorfu jedeme s cílem bodovat. Víme, že hrajeme venku, přesto chci být úspěšný. Tým každým zápasem fotbalově roste, doufám, že to dokážeme i v nadcházejícím duelu. Kluci ukázali, že fotbal hrát umí," praví sebevědomě hostující trenér Mikuláš Radványi.