„Smolný zápas, chybělo nám štěstí. Výkonem jsme rozhodně nezklamali," vyprávěl jílovský kouč Josef Florián. Jeho družina odehrála velmi dobrý první poločas. „Kluci vycházeli z pozorné defenzivy, na domácí to dlouho platilo," všiml si Florián.

Hosté šli dokonce do vedení. Šikovný Kurty si navedl
z levé strany do středu hřiště
a z hranice vápna propálil domácího brankáře. „Dvě velké šance měl Barilla. Při první mu v rozhodující chvíli proklouzl balón mezi nohama, v té druhé se mu nepovedlo přelobovat gólmana," litoval lodivod Jílového.

Srbice pak vyrovnaly v posledních vteřinách první půle. „Míč se po rohovém kopu odrazil před vápno. Tam ho domácí stoper napálil ze čtyřiceti metrů, míč trefil Ondru Michla a zapadl za bezmocného Pekaře. A hned po rozehrávce se šlo do kabin," kroutil hlavou Florián.

Po změně stran domácí přidali a hosty zatlačili. „Vyrovnávací trefa je nakopla, my jsme byli chvilku v útlumu. Kluci ale vzdorovali a mohli dokonce skórovat," vzpomíná jílovský kouč. To střídající Kovařík vystřelil a míč se od tyče odrazil ven. „Ale mohl jít taky do brány. To byla smůla," podotkl Florián.

Kalich hořkosti si tým z Děčínska vypil devět minut před koncem. „Po rohovém kopu se míč dostal na vápno, kde to nikým nehlídaný domácí hráč procpal do brány. Pak jsme chtěli vyrovnat, ale byl to spíše takový zmar," dodal Florián.

Sokol Srbice – FK Jílové 2:1 (1:1)

Branky: Götz, M. Trojan – Kurty. R: Čáka. ŽK: 1:2. Diváci: 40.

FK Jílové: Pekař – Malowanyj, Michl, Kořínek, Florián – Čermák, Drahoňovský, Červenka (80. Horyna), Farkaš (12. Kovařík) – Barilla, Kurty.