Místo: Městský stadion

Hrát se bude na Městském stadionu. Ten byl v uplynulém roce zrekonstruován a chlubí se umělým trávníkem třetí generace . Hrací plocha dokonce obdržela certifikát ČMFS k pořádání mistrovských utkání do výše ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěž v republice.

„Pořadatelé zimní Tipsport Ligy kladně zhodnotili nejenom kvalitu hrací plochy, ale i ostatní zázemí stadionu jak pro hráče tak i pro diváky a v neposlední řadě i pěkné fotbalové prostředí,“ řekl Miroslav Tyl jednatel FK Junior.

Výsledkem uplynulého jednání je podepsání smlouvy mezi FK Junior Děčín a ředitelem pořádající agentury Pálkou o spolupořadatelsví jedné ze skupin turnaje v Děčíně. Důležitou roli v jednání sehrála i osobní pomoc primátora Děčína Vladislava Rašky.

„V Děčíně nemáme moc atraktivních sportů a je potřeba je sem natáhnout a Děčín v očích sportovní veřejnosti zviditelnit,“ vysvětlil důvod své angažovanosti Raška. Dodal, že taková akce bude atraktivní pro diváky a hráči se mohou stát vzorem pro začínající fotbalisty.

Hraje se mezinárodně

Už 12. ročník Tipsport Ligy bude poprvé pořádán jako mezinárodní turnaj a proto se dvě skupiny odehrají na Slovensku v Žilině a Bratislavě za účasti ligových celků SR. V České republice se Tipsport Liga odehraje vedle Děčína v Brně a pražském Edenu. O čtvrtém místě se doposud jedná.

„Turnaj bude odehrán v lednu 2009 a do Děčína bude umístěna jedna čtyrčlenná skupina, ve které se utkají soupeři systémem každý s každým,“ vysvětlil Tyl.

Děčínští diváci se tak mohou těšit celkem na šest zápasů ligových celků. Pořadatel usiluje i o účastníka ze sousedního Německa.

Losování v Děčíně

Oficiální losování skupiny se uskuteční v Děčíně na přelomu září a října. Pořadatelství jedné ze skupin v Děčíně představuje přesná pravidla a požadavky k pořádání zápasů.

Pro sportovní a hlavně fotbalovou veřejnost bude jistě tato událost svátkem a pro město Děčín další možností zařadit se mezi organizátory významných sportovních akcí celorepublikového formátu.

Tomáš Luczków