FK Litvínov a Junior Teplice. Takové soupeře měly před sebou mládežnické týmy Fotbalové akademie Petra Voříška Děčín.

Ročníky FAPV  2002 a 2003 hrály na Máchovce netradičně už v pátek. Soupeřem jim byl FK Litvínov. Starší benjamínci nepředvedli příliš dobrý výkon a nakonec prohráli 14:21. „Jen marně vzpomínám na naše výkony z minulé sezóny. Kluci prohrávají souboje, u míče jsou vždy druzí. Šance nedáváme, naopak lacino inkasujeme. Těžko říci, co se 
s hráči děje," kroutil hlavou trenér FAPV 2002 Dušan Sádecký.
2002: FAPV Děčín – FK Litvínov 14:21 (3:4, 2:5, 3:6, 6:6)
Sestava I: Bednář, Gloc, Rygar, Sejk 4, Chlumecký, Příhoda 1, Kotrasz.
Sestava II: Žalda, Kolárik 1, Sádecký, Baláž 1, Podlaha 3, Gavrun 2, Trojan 2.

To tým FAPV ročníku 2003 nastupoval k domácímu utkání s velkou marodkou. „Chybělo nám osm kluků, museli jsme tedy nasadit pět hráčů ročníku 2004," vysvětloval děčínský kouč Vratislav Lána. „Obávali jsme se, jak si mladší chlapci zvyknou na systém 5+1. Ale musím přiznat, že se 
s tím vyrovnali více než dobře. Kluci předvedli velmi dobré výkony a nakonec jasně zvítězili 22:10," dodal s úsměvem Lána.
2003: FAPV Děčín  – FK Litvínov 22:10 (7:3, 3:5, 7:1, 5:1)
Sestava I: Korselt 6, Kuthan 3, Růžička 3, Piálek 2, Bucek, Drnec, Pekař.
Sestava II: Bednář 3, Černý 2, Lána 2, Chadraba 1, Konyárik, Tůma, Vítek.

Velmi těžkého soupeře doma přivítaly ročníky FAPV 2004 a 2005. Do Děčína zavítal jeden z nejsilnějších týmů krajského přeboru – FK Junior Teplice.  „Chtěli jsme se porvat o dobrý výsledek. Bohužel hned od začátku soupeř ukazoval svou sílu a rychlost. Nakonec jsme prohráli vysoko 5:49. Je to pro nás poučení. Ve sportu se prohrává, ale i tak musí hráči bojovat a makat jako tým. Ale hlavu vzhůru, přijdou zápasy, kdy si zastřílíme i my," hodnotil duel trenér Josef Štercl.
2004: FAPV Děčín – Junior Teplice 5:49 (3:5, 0:16, 2:8, 0:20) Sestava I: Tůma, Štercl, Stýblo, Konečný, Růžička, Bednář.
Sestava II: Kuthan, Drnec, Pileček, Lauko, Milák, Pepich, Zíma.

O trochu lepší výsledek si na své konto proti Teplicím připsal celek FAPV Děčín 2005. Přesto ale hosté potvrdili roli favorita a vyhráli 26:7. „Zápas se nám prostě nepovedl. Jen někteří jedinci snesou přísnější měřítko. Teplice předvedly vyspělý výkon. I takovéto výsledky nás ale mohou posunout dopředu," stručně pravil děčínský trenér Rostislav Donát.
2005: FAPV Děčín – Junior Teplice 7:26.
Sestava I: Fujera, Mašek, Markalous, Vorel, Vondráček L., Pytlík, Buchal.
Sestava II: Hloušek, Abtra.

Na satelitním turnaji standardní výkony

Fotbalová akademie Petra Voříška Děčín pořádala vlastní turnaj pro přípravky. Menší kaňkou byla neomluvená neúčast týmu Forward One, turnaj se tedy odehrál s pěti celky.

FAPV Děčín vyslala na vlastní turnaj tradičně dva celky. „Modrý tým byl oslaben o Dufka a Šumana a přesto odehrál vysoký standard. Druhý tým předvedl zlepšený výkon a vstřelil dokonce tři premiérové trefy (Zgibur, Herrera a Brychta) Výsledky opět nebyly důležité, ale radost z výkonů a zlepšení byla na místě," uvedl trenér bílomodrého týmu  Rostislav Donát. Modrý tým vedl Radek Rojko.

Modrý tým: Weis, Rojko, Štěpánek,  Voříšek, Poluda, Slavík, Havlík, Konečný, Piálek . Trenér: Rojko.
Bílýmodrý tým: Masojídek, Brychta, Drechsler,  J. a T. Polákovi, Zgibur, Herrera, Donát, Marek. Tr.: Donát.