V souboji dvou neporažených týmů se rozhodlo prakticky v poločase. To už vedla Česká Kamenice nad Benešovem 3:0, po přestávce přidala ještě jednu branku a s přehledem vyhrála. „Přejeli nás, jako parní válec. Nějací hráči nám chyběli, těch pár šancí jsme stejně nevyužili. O poločase bylo prakticky rozhodnuto,“ stručně pravil trenér Benešova Miloslav Kougl. Jeho protějšek, Josef Rákosník, byl o poznání spokojenější. „V prvním poločase jsme hráli dobře kombinačně, soupeře napadali, navíc kluci nedali pokutový kop. Byl to asi nejlepší výkon na turnaji. Je to milé vyhrávat, ovšem stále nemám kádr kompletní. Dovolené, prázdniny a nemoce, to nás zatím ovlivňuje,“ řekl kormidelník České Kamenice.

Březiny přestřílely Libouchec

Na prvním místě jsou stále Březiny, které v gólové přestřelce porazily Libouchec 6:3. „V prvním poločase hráči neplnili taktické pokyny a také museli dohánět po přestávce jednobrankové manko. Po vystřídání jsme nastříleli čtyři branky a zápas rozhodli ve svůj prospěch. Musím ale uznat, že Libouchec hrál velmi dobrý a fyzicky náročný fotbal,“ pochválil soupeře trenér Březin Vladimír Puncman. Hattricku dosáhl Sobotka z Březin.

První body si na své konto připsal Union Děčín. Ten přehrál Jiskru Velké Březno 4:3 a trenér Michal Mitro mohl být konečně spokojen. Dvě branky vstřelil Grund. „Po dlouhé době jsme předvedli solidní výkon, kluci hráli rychlý fotbal. Proměnili jsme více šancí, než soupeř. Co se týče marodů, tak se to zlepšilo. Začíná chodit více hráčů,“ prozradil lodivod Unionu Michal Mitro. Elecom Cup pokračuje dalšími třemi duely, které se odehrají v neděli.

Výsledky, střelci a tabulka
Benešov nad Ploučnicí – Česká Kamenice 0:4 (0:3) Branky: Marek 2, Mitruška, Švanda.
Březiny – Libouchec 6:3 (2:3) Branky: Sobotka 3, Majer z penalty, Culek, Čapek – Feix, Drha, Vyhnal.
Union Děčín – Velké Březno 4:3 Branky: Grund 2, Vodička, Bezouška – Charvát 2, Pechánek.

Tabulka: 1. Březiny 14:4 9, 2. Č. Kamenice 7:1 9, 3. Benešov 4:4 6, 4. Union 5:10 3, 5. Libouchec 3:8 0, 6. Velké Březno 4:10 0.