„Výsledky v přípravě jsme neměli nějak valné, ale o ty mi ani tak nešlo. Spíše záleželo na vzájemném poznávání a nastolení nějakého systému," zdůraznil Dužár.

Velký Šenov nejprve prohrál s VTJ Liberec 1:4. Na turnaji v Lipové pak obsadil druhé místo. Prohrál s Rumburkem 0:3 a remizoval se Šluknovem 1:1. Postupně pak porazil 1:0 Mikulášovice, 2:0 Kravaře a 3:0 Sebnitz. „Poslední přípravné utkání v Horním Podluží nám toho moc neřeklo. Všichni hráči hráli ráno Memoriál Josefa Kocka. Proto jsme vydrželi s domácími držet krok jen první poločas. Pak nám docházely rychle síly a nakonec z toho byla porážka 1:3," vzpomíná trenér Velkého Šenova.

Do nové sezóny jde novic I. A třídy s patřičným respektem. „Na všech je tady vidět postupové nadšení. V naší soutěži se musí také projevit hráčská kvalita, i když snaha se klukům nedá upřít. Vím, že hned první zápas v České Kamenici bude pro nás hodně těžký, a to z důvodu, že základní kostra týmu, kterou tvoří pět hráčů, je v tu dobu ještě na dovolené. Přesto se budeme snažit domácí určitě potrápit," nevzdává se Dužár.

Velký Šenov může těžit ze spolupráce s Vilémovem. Stal se totiž farmou divizního celku. „Pro nás je to výhoda. Budeme moci využívat hráče. Například hráči po zranění, nebo ti, kteří nebudou tolik vytěžování. Spolupráce s Vilémovem je na velice profesionální úrovni," dodal Dužár.